Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Szachowe zakończenie roku szkolnego

Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach zróżnicowanych pod względem czasu pobieranej nauki

Opublikowano: 17 Lipca 2018, Wtorek, 22:43
Autor: btsd
 0 0 0

23 czerwca 2018 r. w Mińsku Mazowieckim w Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Przedszkola, który jednocześnie zakończył czwarty rok działalności Weekendowej Szkółki Szachowej Funny Kids. W zawodach rywalizowały dzieci uczęszczające do przedszkola Funny Kids (uczące się szachów w ramach zajęć przedszkolnych), uczestnicy zajęć szkółki szachowej oraz zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie oraz Szkoły Podstawowej w Niedziałce, które brały udział w turniejach organizowanych przez Mińskie Towarzystwo Szachowe. 

Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach zróżnicowanych pod względem czasu pobieranej nauki. Oprócz nagród rzeczowych rywalizacja toczyła się również o zdobycie lub podwyższenie kategorii szachowych, co udało się aż 14 uczestnikom!

W turnieju A przeprowadzonym systemem kołowym na dystansie 7 rund, tempem 30 minut wystartowało 8 zawodników. Zwyciężył z kompletem 7 pkt. Szymon Lamparski (jednocześnie wypełniając normę na IV kategorię szachową), wyprzedzając Antka Rokickiego (6 pkt.) i Patryka Sobotkę (4 pkt.). Z wynikami grupy A można zapoznać się na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_4354/index.html?l=pl
W turnieju  B rozegranym systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem również 30 minut wystartowało 17 zawodników. Tutaj najlepszym okazał się Błażej Bakuła (5,5 pkt.), który wyprzedził  Stanisława Maja oraz Nikodema Cichockiego aż o 1,5 pkt. Z wynikami grupy B można zapoznać się na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_4355/index.html?l=pl

Zwycięzcy poszczególnych grup turniejowych otrzymali puchary ufundowane przez Dyrektora Przedszkola Funny Kids Małgorzatę Aniszewską, pierwsze trójki – medale, a wszyscy uczestnicy rozgrywek nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród oprócz Przedszkola Funny Kids było również Mińskie Towarzystwo Szachowego, które dodatkowo wspomogło organizację turnieju, udostępniając sprzęt szachowy. Sędziami turnieju byli członkowie MTSz: Monika Rykała oraz Artur i Jakub Suliborscy.

mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania