Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Półkolonie w Jakubowie

120 dzieci z gminy Jakubów wzięło udział w Półkoloniach Letnich 2018

Opublikowano: 15 Lipca 2018, Niedziela, 23:42
Autor: btsd
 0 0 0

W dniach 02-06.07.2018 r. w gminie Jakubów odbyły się Półkolonie Letnie, w których udział wzięło 120 dzieci z  terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.   

Półkolonie rozpoczęły się w Szkole Podstawowej w Jakubowie, gdzie zapoznano uczestników z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii. Dzieci aktywnie spędzały czas na  świeżym powietrzu oraz pod czujnym okiem trenera Marcina Frankiewicza prezesa Klubu Walki Grappler  uczestniczyły w ogólnorozwojowym treningu. Dzieci mogły również brać czynny udział w warsztatach origami  prowadzonych przez Beatę Wąsak. Kolejnego dnia dzieci udały się na spotkanie  z przyrodą  i tradycją do gospodarstwa agroturystycznego ARGO CITY w Głęboczycy w Gminie Dobre. Tam dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych   oraz  przewidziano wiele innych atrakcji ruchowych na  świeżym  powietrzu m.in. przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa, tyrolka, połów drewnianych rybek. Dzięki uprzejmości   dyrektora placówki Wojciecha Rastawickiego na nocleg  dzieci udały się do Publicznej Szkoły Podstawowej w  Dobrem.

W środę dzieci podziwiały dzieła dobrzańskiego rzeźbiarza Konstantego Laszczki w muzeum w Dobrem. Następnie koloniści udali się do Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, tam czas z atrakcjami zapewniła Pani Barbara Buga Rucińska, poprzez malowanie na szkle, wykonywanie witraży lub prac z decoupage. Dzieci pamiątkowe arcydzieła mogły zabrać do domu. Kolejnego dnia dzieci udały się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim na basen i plac zabaw w miejskim parku oraz do restauracji McDonald’s. Natomiast w piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej  w Mistowie nastąpiło zakończenie półkolonii.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dyrektorzy szkół i opiekunowie grup podziękowania od Wójta Gminy Jakubów. Zwieńczeniem półkolonii była połączona ze zwiedzaniem  Muzeum Wojska Polskiego, wycieczka do stolicy  oraz seans w   kinie.  Wieczorem zaś dzieci mogły podziwiać  pokaz fontann w Multimedialnym Parku.

Zainteresowanie dzieci taką formą wakacyjnego wypoczynku przeszło najśmielsze oczekiwania organizatora.  Półkolonie przebiegły bezpiecznie w miłej i spokojnej atmosferze.
 

mat. UG Jakubów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania