Na mecz, wg szacunków gospodarzy, przybyło blisko 500 widzów

Opublikowano: 20 Czerwca 2018, Środa, 00:03
Autor: btsd
 0 0 0

Po rozegraniu przedostatniej kolejki IV ligi i zwycięstwie z Dolcanem Ząbki (3:1) Mazovia Mińsk Mazowiecki pozostawała na 1. miejscu z przewagą 2 punktów nad Koroną Ostrołęka i 4 punktów nad Wisłą II Płock. Do pozostania na 1. miejscu i zwyciężeniu IV ligi północnej zawodnicy musieli pokazać się z dobrej strony i przypieczętować mistrzostwo zwycięstwem nad MKS Ciechanów. Dlatego oczekiwania były ogromne, nikt nie brał pod uwagę, że zawodnicy z Mińska mogą przegrać, tym bardziej, że przeciwnik nie należał do czołówki, a mecz odbywał się na własnym boisku.

Utrzymanie się w fotelu lidera dałoby Mazovi historyczną szansę walki w barażach o III ligę. Na ostatni mecz kolejki, z 12. zespołem ligi, przybyło ok. pół tysiąca kibiców Mazovi. To także ich doping przyczynił się do dobrej postawy zawodników klubu i przytłoczył gości z Ciechanowa. Mazovia wygrała wysoko, bo aż 4:1 i bez względu na wyniki innych spotkań została mistrzem IV ligi.

Na mecz, wg szacunków gospodarzy obiektu, przybyło blisko pół tysiąca widzów. Taka frekwencja na meczach Mazovi to rzadkość. Każdy z kibiców miał nadzieję świętować historyczne zwycięstwo. Piłkarze Mazovi wyszli zmobilizowani. Pewnie mieli świadomość, że ten mecz to sprawa honorowa. Przewaga Mazovii była widoczna od pierwszych minut. W 22. minucie pierwszego gola strzelił Karol Nojszewski. 22 minuty później na 2:0 podwyższył Alan Grabek. 4 minuty potem 3. gola strzelił Michał Bondara. Do przerwy Mazovia wygrywała już 3:0.

W drugiej połowie obraz gry się niewiele zmienił. Mazovia nadal naciskała. 10 minut po rozpoczęciu II połowy na 4:0 podwyższył Romanow. Trener Andrzej Sieradzki, obserwując obraz gry, postanowił dać pograć rezerwowym i od 56. minuty do końca meczu wymienił aż 6 zawodników. W 62. minucie gola honorowego strzelił dla gości Tomasz Kamiński i wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego.

Autorami dzisiejszego sukcesu byli: bramkarz: Łysik Mateusz, obrońcy: Herman Michał, Kozikowski Kacper, Grabek Alan, Rmanov Yeugen; pomocnicy: Zatorski Jakub, Słowik Rafał, Nojszewski Karol, Tokaj Mikołaj, Janusiewicz Mateusz; napastnicy: Bondara Michał, oraz rezerwowi: Budzikur Karol, Kowalczyk Marcin, Krajewski Jarosław, Matak Dawid, Smoderek Kacper, Teodorski Jakub, Kozakiewicz Bartosz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!