Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Duch starożytnej Grecji w Kałuszynie

Relacja z konkursu szkolnego.

Opublikowano: 4 Czerwca 2018, Poniedziałek, 22:44
Autor: btsd
 0 0 0

Szkoła Podstawowa w Kałuszynie organizatorem Powiatowego Konkursu Mitologicznego i Multimedialnego

Jak zwykle o tej porze roku Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Kałuszynie przepełnił duch starożytnej Grecji. Wszystko za sprawą  XI Powiatowego Konkursu Wiedzy Mitologicznej „Z mitologią za pan brat”, który miał miejsce w czwartek, 24 maja 2018 r. Patronat nad tym przedsięwzięciem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęli: Kurator Oświaty, Starosta Miński oraz Burmistrz Kałuszyna.

Zmagania znawców mitów greckich rozpoczęły się o godz. 10.00 na hali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałuszynie Marek Pachnik powitał uczestników konkursu, a także ich opiekunów. Życzył nie tylko powodzenia w mitologicznych potyczkach, ale również radości i zadowolenia z udziału w tej rywalizacji. W tym roku do konkursu przystąpiło 31 uczniów z 19 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Znawcy mitów mieli 45 minut na rozwiązanie testu składającego się z siedemdziesięciu pytań zamkniętych. Zmierzyli się oni nie tylko z zagadnieniami sprawdzającymi znajomość mitologii, ale również wywodzących się z niej związków frazeologicznych.

Podsumowanie konkursu odbyło się zgonie z planem o godz. 12.30. Było to możliwe dzięki sprawnej pracy kilkuosobowej komisji konkursowej w składzie: Katarzyna Mroczek, Monika Marciniak,  Krystyna Osińska, Jolanta Kopczyńska i Agnieszka Borucińska.

Na konkursowej gali obecni byli również laureaci Powiatowego Konkursu Multimedialnego „Droga do niepodległości”, który został rozstrzygnięty przez organizatorów także w tym dniu. Opiekunem konkursu multimedialnego była Izabela Borucińska. Uroczystość wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań uświetniła obecność zastępcy burmistrza Henryki Sęktas.

Najlepiej z pytaniami konkursowymi z zakresu mitologii poradził sobie uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim – Mikołaj Jarzyna. Drugie miejsce zajęła Marta Wójcicka ze Szkoły Podstawowej w Mariance, zaś na trzecim miejscu uplasował się Szymon Książek ze Szkoły Podstawowej w Siennicy. Zwycięzcy mitologicznych zmagań otrzymali puchary oraz karty podarunkowe do Empiku o nominale 200 zł, 150 zł lub 100 zł.
Natomiast w konkursie na prezentację multimedialną bezkonkurencyjne okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Jakubowie: Izabela Szelągowska - laureatka I miejsca i Magda Brewczyńska - zdobywczyni II miejsca.  
III miejsce zajęli ex aequo: Amelia Kowalczyk uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Szymon Wieczorek - uczeń Szkoły Podstawowej w Brzózem. Oni również otrzymali puchary i karty do Empiku. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Monika Marciniak

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania