Podsumowanie ostatnich startów

Opublikowano: 30 Kwietnia 2018, Poniedziałek, 13:13
Autor: Cyprian Rokicki
 0 0 0

W miniony słoneczny weekend w Warszawie odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych i najważniejszych zawodów w Polsce - XIV edycja Mistrzostw Polski Submission Fighting ADCC.
Na zawodach pojawiła się czołówka polskich zawodników trenujących parterowe sztuki walki. Nie zabrakło także znakomitych trenerów Piotra „Bagi” Bagińskiego, Radka Turka czy „Profesora” Kamila Umińskiego.

Mińska ekipa Grapplera i MKS MMA Team pokazała i tym razem, że jest bardzo mocna w dyscyplinach parterowych. Udało nam się zdobyć dwa cenne medale - oba srebrne, a to za sprawą naszej zawodniczki Julii Paździoch, która wywalczyła go w kategorii juniorki +60kg oraz „złego trenera” - Marcina Frankiewicza w kategorii master zaawansowani + 91kg.

Po sobotnich sukcesach niedzielny wyjazd do Biskupca na Turniej NO GI dla dzieci i młodzieży Arrachion Grappling Cup 2 okazał się być złotą i brązową niedzielą dla naszych podopiecznych. Po ciężkich i zaciętych walkach najmłodsi grapplerzy mieli w kategoriach po 5-6 pojedynków - udało nam się wywalczyć 3 medale.

Na najwyższym podium stanął tym razem Ivan Novyk w kategorii -55kg. Brązowe medale zdobyli Andrzej Frankiewicz w kategorii -33kg oraz Dawid Bankiewicz w kategorii -42kg.
Pozostali grapplerzy Aleks Sitek, Filip Kosut, Damian Wieczorek i Łukasz Cyran otarli się o podium zajmując 4. miejsca.

Reasumując, sobotnie i niedzielne zwycięstwa sprawiły, że zdobyliśmy komplet medali: złoto , srebro i brąz, a więc podium nasze. I oby tak dalej, a już w najbliższy weekend wyjazd na Mistrzostwa Europy do Poznania. Trzymajcie kciuki! Składamy także podziękowania dla rodziców, zwłaszcza Pawła Wieczorka za pomoc logistyczną i Kuby Misia za wsparcie mentalne podczas turniejów.