Tygodnik Strefa Mińsk NR 41/42 (355/356)

Święto kolarstwa w Mińsku Maz.

Wyścigi kolarskie - 10 lat Memoriału Feliksa Rawskiego.

Opublikowano: 23 Kwietnia 2018, Poniedziałek, 10:37
Autor: admin
 0 0 0

Ani się obejrzeliśmy, a to już 10 lat, odkąd do Mińska Mazowieckiego zjeżdżają najlepsi w kraju kolarze szosowi. Okazją jest rozgrywany u nas Memoriał Feliksa Rawskiego.

Organizatorami będą: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Kolarski V-MAX, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz Muzeum Ziemi Mińskiej. Warto dodać, że wcześniej ten wyścig rozgrywany był w formie "kryterium ulicznego" w centrum naszego miasta, a od dwóch lat kolarze rywalizują w tzw. "wyścigu klasycznym" na znacznie dłuższych dystansach przekraczających nawet 100 kilometrów. Tak właśnie będzie to wyglądało w sobotę, 5 maja, o godz. 12:00.

Wielki kolarski peleton ruszy ze startu honorowego spod mińskiego Aquaparku przy ul. Wyszyńskiego 56 i spokojnym tempem przemieści się ulicami Mińska Maz. w kierunku Arynowa. Tam nastąpi "start ostry". Kibice będą mogli obserwować wyścig wzdłuż dróg serwisowych przy autostradzie A-2 na odcinku od Arynowa do Jakubowa. W tym czasie w obiekcie MOSiR-u gdzie zorganizowane będzie sportowe miasteczko z ciekawymi konkurencjami rowerowymi dla dzieci i dorosłych. Tuż przed dekoracją zwycięzców około godz.15.00 czeka nas przysłowiowa wisienka na torcie, czyli widowiskowy konkurs jazdy rowerem po 10-metrowej szynie kolejowej.

Wszyscy bardzo liczymy, że honor naszego miasta kolejny raz obronią kolarze mińskiego Klubu V-MAX ze swoimi aktualnymi Mistrzami Polski Amatorów - Mateuszem Mikulskim i Sylwią Stoń.  Kibice kolarstwa zapewne pamiętają widowiskowe zwycięstwa na finiszach czołowych sprinterów z V-MAXu.

- Czy obecność własnej publiczności i ścigania na naszym terenie jest atutem, czy czynnikiem w wywołującym stres przedstartowy? To pytanie pada bardzo często. Moi zawodnicy stres zawsze zostawiają w domu. Kiedy sędzia strzeli z pistoletu, dając sygnał do startu, po prostu robimy swoją robotę i jak pokazują nasze wyniki - znamy się na tym całkiem dobrze. - mówi Jacek Tomkiewicz, trener K.K V-MAX.

Tymczasem w sobotę, 21 kwietnia, znakomite wieści nadeszły z Grójca. W wyścigu ŻTC Bike Race w najsilniejszej formule "Super Prestige" świetnie zaprezentowali się kolarze V-MAXu. Niesamowita Sylwia Stoń w gronie pań (18-29 lat) nie dała żadnych szans rywalkom, zajmując I miejsce. W najszybszej kategorii panów (18-29 lat) srebro przypadło Mateuszowi Mikulskiemu. Bardzo ładnie zaprezentowali się "weterani" z V-MAXu, którzy w swoich kategoriach wiekowych stanęli również na podium: Zbigniew Potylicki (kat.70 +)  I miejsce, a Andrzej Polak (kat.60+)  II miejsce.

mat. V-MAX

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania