Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

„ Elektro-fanki” z „ Piątki” mają „ Dobre rady na elektroodpady. ”

Chcesz pozbyć się elektrośmieci? Przyjdź do SP 5! Działaj Eko!

Opublikowano: 9 Kwietnia 2018, Poniedziałek, 18:28
Autor: admin
 0 0 0
Elektrośmieci w SP5.Elektrośmieci w SP5.
Elektrośmieci w SP5.Elektrośmieci w SP5.
Elektrośmieci w SP5.Elektrośmieci w SP5.

„ Elektro-fanki” z „ Piątki” po raz trzeci mają dla Was „ Dobre rady na elektroodpady. ” Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz trzeci bierze udział w ogólnopolskim konkursie „ Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce ”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W ubiegłym roku zajęliśmy 6 miejsce.

W tym roku naszą szkołę w projekcie reprezentuje zespół „ Elektro- fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Anna Sadownik, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Wagner. Szkolnym koordynatorem i opiekunem eko - zespołu jest Edyta Kopeć. Rywalizujemy z 33 szkołami, więc przed nami duże wyzwanie.

W ramach realizacji zadań konkursowych wykonano już następujące działania :
- Zbiórka baterii pod hasłem „Eko” podczas uroczystości szkolnych : Eko- Andrzejki, Eko- Mikołajki, Eko- Walentynki, Ekologiczny Tłusty Czwartek, Eko- Dzień Kobiet i Mężczyzn, Ekologiczna Pani Wiosna i Eko- Wielkanoc.

Jesteśmy w trakcie realizowania szkolnych konkursów plastycznych o tematyce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbywają się też zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły oraz w przedszkolach. Rozpoczęliśmy już akcję nagłaśniania terminu zbiórki zużytego sprzętu na zebraniu z rodzicami, podczas którego odbyła się krótka pogadanka z rodzicami oraz rozdawane były ulotki. Nawiązujemy współpracę z lokalnymi mediami- wstawiamy ogłoszenia i artykuły.
Przed nami jeszcze akcja happeningowa- korowód z ulotkami w centrum miasta, wywiady, ankiety, rozdawanie ulotek oraz apel o tematyce ZSEE z okazji Dnia Ziemi. Finałem projektu jest zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00- 16.00.

Elektroodpadami są wszystkie zepsute, zużyte lub niepotrzebne sprzęty, które do działania potrzebują prądu lub pól elektromagnetycznych. Czekamy na Ciebie dnia 18 kwietnia 2018 r. (środa) w godz. 10.00- 16.00. przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim, ul. Małopolska 11. 

Firmy składające zużyty sprzęt dołączają zestawienie ilości i jakości sprzętu, potwierdzone pieczątką  i otrzymają KPO (Kartę Przekazania Odpadu).

Szkolnym koordynatorem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest Edyta Kopeć. ( edykop1@wp.pl)    oraz eko- zespół „ Elektro- fanki”.

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania