Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Dziś w bibliotece wielka zabawa

Pod takim hasłem 28 lutego w Szkole Podstawowej w Jakubowie pasowano uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej

Opublikowano: 7 Marca 2018, Środa, 21:39
Autor: btsd
 0 0 0

Pod takim hasłem 28 lutego w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Jakubowie odbyła się szkolna uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Poprzedzona była ona lekcjami bibliotecznymi, podczas których uczniowie zapoznali się ze zbiorami
i regulaminem biblioteki.  

Po części artystycznej, w obecności zaproszonych gości, pierwszoklasiści w strojach galowych, uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania dokonała p. Maria Pruszyńska – dyrektor szkoły, książką „Pan Tadeusz”. Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz Agnieszka Kunka – wicedyrektor szkoły, wręczyły trzydziestu trzem uczniom klas pierwszych  książeczki z pamiątkowym wpisem oraz specjalnie wykonane na tę okoliczność zakładki do książek. Pani dyrektor pogratulowała uczniom wstąpienia w poczet czytelników i życzyła, żeby książka stała się  ich przyjacielem. Wspomniała, że biblioteka w tym roku wzbogaciła się o ponad 1100 książek za kwotę 23 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, podobnie jak w roku ubiegłym z programu „Książki naszych marzeń”. Pani Hanna Wocial, dziękując za zaproszenie, życzyła nowo przyjętym czytelnikom przeżywania cudownych przygód z książką. Nadmieniła, że również bardzo lubi czytać, z przyjemnością sięga po książki.

Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów. Atmosfera uroczystości była niezwykła dzięki wyjątkowej dekoracji hali sportowej, programowi artystycznemu, rozśpiewanym „Violinkom” pod kierunkiem Doroty Czerwieńskiej. Ta uroczystość rozbudziła  nie tylko u uczniów zapał do książek, ale potrzebę czytania i ich szanowania.

Pamiątkowe książki ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jakubowie. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki wcielili się w bohaterów bajek, a uczniowie klasy drugiej i klas trzecich, pięknie wyrecytowali wiersze Jana Brzechwy.

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie niezapomnianej uroczystości.

Opracowały:
Maria Suliborska i Aldona SterniczukMusisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania