Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

O finansach z byłym premierem Rostowskim

Mieszkańcy mówili nie tylko o finansach, ale również pytali o politykę historyczną, hasła neonazistowskie w przestrzeni publicznej, służbę zdrowia czy politykę senioralną.

Opublikowano: 4 Lutego 2018, Niedziela, 20:37
Autor: btsd
 0 0 0

24 stycznia w Mińsku Mazowieckim odbył się kolejny Klub Obywatelski. Nowy sezon KO w powiecie mińskim rozpoczęto tematem trudnym i wymagającym, bo finansami publicznymi. Na pytanie plakatowe „Czy polskie finanse są bezpieczne?” starali się wspólnie ze słuchaczami odpowiedzieć: była wiceminister finansów, poseł Izabela Leszczyna oraz były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.

Mimo że dzisiaj gospodarka nie budzi takich emocji jak w czasie wielkiego kryzysu finansowego, to jednak są to ważne sprawy i nigdy nie wiadomo kiedy te emocje mogą wrócić – rozpoczął minister Rostowski. - Warto powiedzieć, że wyniki gospodarcze Polski za Platformy Obywatelskiej były bezdyskusyjnie najlepsze w Europie. Natomiast, według przewidywań Komisji Europejskiej, Polska będzie miała w tym roku trzeci najwyższy w Europie deficyt sektora finansów publicznych. 8 krajów będzie miało nadwyżkę, łącznie z Grecją. Nie łudźmy się, 500+ finansowane jest właśnie z tego deficytu.

Cały podatek PIT i CIT chcemy zostawić w samorządach. – odpowiadała na pytanie o program samorządowy PO poseł Izabela Leszczyna. – Niedługo ruszy cykl spotkań w Polsce dotyczący programu samorządowego, podczas których przedstawione zostaną poszczególne obszary.

Mieszkańcy mówili nie tylko o finansach, ale również pytali o politykę historyczną, hasła neonazistowskie w przestrzeni publicznej, służbę zdrowia czy politykę senioralną. Co do ostatniego obszaru, zapowiedziano konsultacje „Polska Seniora” – projektu, którego koordynatorem jest poseł Marzena Okła-Drewnowicz, z którą Alicja Cichoń (wiceprzewodnicząca mińskiej PO) ustala szczegóły konferencji senioralnej w Mińsku Mazowieckim.
Spotkanie poprowadził Leszek Celej, a relację video obejrzeć można na www.facebook.com.ko.minskmazowiecki

fot. M.Łodyga

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania