Tygodnik Strefa Mińsk NR 13/14 (327/328)

Nocny Turniej Siatkówki

Blisko 30 imprez sportowych zorganizowanych przez Dębski GOSiR w 2017 roku, jak na pierwszy rok działalności to całkiem niezły wynik

Opublikowano: 10 Stycznia 2018, Środa, 22:41
Autor: btsd
 0 0 0

Dębe Wielkie staje się sportową stolicą powiatu mińskiego!  Blisko 30 imprez sportowych zorganizowanych przez Dębski GOSiR w 2017 roku, jak na pierwszy rok działalności to całkiem niezły wynik. Do tej listy po ostatnim weekendzie należy dopisać jeszcze jedną pozycję.

Pierwszy Nocny Turniej Siatkarski Dębe Volley CUP zorganizowany został w nocy z 16 na 17 grudnia 2017. Do wspólnej zabawy przystąpiło 8 ekip między innymi z: Mińska Mazowieckiego, Sulejówka, Niedziałki, Halinowa oraz oczywiście z Dębego Wielkiego. Rozgrywki odbywały się równolegle na dwóch boiskach pod czujnym okiem sędziów: Macieja Pukiańca oraz Justyny Kuskowskiej.  Pomysłodawcą oraz koordynatorem turnieju był Dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.
Mimo, że drużyny prezentowały bardzo różny poziom gry to turniej przebiegł  w przyjaznej, iście  świątecznej atmosferze.

Po zaciekłym meczu o trzecie miejsce, poza podium wylądował zespół Mińskiego Ekonoma, na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy MDK z pobliskiego Sulejówka. Jako drudzy uplasowali się Akademicy z Halinowa, a po złoto sięgnął zespół Jabuszek. Najbardziej wartościowym zawodnikiem zdaniem organizatorów został Mateusz Szczepaniak z Jabuszek.   Natomiast, najlepszą zawodniczką turnieju okrzyknięto Karolinę Gańko z KS Niedziałka.

Medale, puchary oraz statuetki ufundowane zostały przez dyrektora dębskiego GOSiR. Za pomoc przy organizacji zawodów serdecznie dziękujemy Łukaszowi Piekarskiemu, współorganizatorowi imprezy oraz sędziom stolikowym: Mateuszowi Ostrowskiemu oraz Jakubowi Rekowi.
Żądnych rewanżu już teraz zapraszamy do udziału w Charytatywnym Turnieju Wielkich Serc, który odbędzie się 13 stycznia 2018 podczas finału WOŚP w Dębem Wielkim.