23 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids w Mińsku Mazowieckim odbyły się świąteczne zajęcia Weekendowej Szkółki Szachowej

Opublikowano: 1 Stycznia 2018, Poniedziałek, 21:26
Autor: btsd
 0 0 0

23 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids w Mińsku Mazowieckim odbyły się świąteczne zajęcia Weekendowej Szkółki Szachowej. Zostały one przeprowadzone w dwóch grupach przez Jakuba i Artura Suliborskich.

W grupie starszej – zaawansowanej – odbył się Świąteczny Turniej Szachowy, rozegrany na dystansie 6 rund, tempem 10 minut do namysłu dla każdego zawodnika. W turnieju wzięło udział 7 młodych szachistów. Zwycięzcą turnieju z kompletem punktów został Antoni Rokicki przed braćmi Łukaszem i Kacprem Trepanowskimi.  Pozostałe miejsca zajęli: Patryk Sobotka, Mikołaj Rokicki, Julian Pisarczyk i Patryk Rogala. Z wynikami turnieju można zapoznać się na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7884/index.html?l=pl

Druga grupa dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę z szachami, podczas zajęć została zapoznana z zasadami turniejowymi, z obsługą zegara szachowego, jak również doskonaliła dotychczas poznane elementy gry.
Po zakończonych zajęciach, dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy, a wszyscy uczestnicy zajęć drobne świąteczne upominki.