Tygodnik Strefa Mińsk NR 33/34 (347/348)

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży mieszkającej w gminie Dębe Wielkie. Organizatorem niedzielnych zmagań był GOSiR Dębe Wielkie, KS „Płomień” Dębe Wielkie oraz KS Jedenastka.

Opublikowano: 26 Grudnia 2017, Wtorek, 00:31
Autor: btsd
 0 0 0

W niedzielę, 10 grudnia 2017, w hali sportowej  w iście świątecznym klimacie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Zawody skierowane były do dzieci i młodzieży mieszkającej w gminie Dębe Wielkie. Organizatorem niedzielnych zmagań był GOSiR Dębe Wielkie, KS „Płomień” Dębe Wielkie oraz KS Jedenastka. Pomysłodawcą i koordynatorem rozgrywek był Rafał Wtulich, Dyrektor GOSiR.
Piłkarskie zmagania podzielone zostały na 4 etapy. Najpierw, naprzeciwko siebie stanęli najmłodsi uczestnicy - przedszkolaki, na co dzień trenujący w Dębskiej Jedenastce. Trzy zespoły, głośno oklaskiwane przez rodziców do czerwoności podgrzały atmosferę w Dębskiej hali sportowej.  Po zakończonych spotkaniach, każdy z piłkarzy z rąk organizatorów odebrał pamiątkowy medal oraz dyplom.

Punktualnie o godz. 11:00 na piłkarski parkiet wyszli zawodnicy reprezentujący kl. I-III. Cztery zespoły reprezentujące szkoły z Dębego, Górek  lub też lokalną akademię piłkarską rywalizowały w systemie mecz/rewanż. Walka była zacięta, a o wynikach często decydowały ostatnie minuty. Bezkonkurencyjni okazali się podopieczni Piotra Stępnia i jako KS Jedenastka I pewnie sięgnęli  po złoto.  Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowali się wychowankowie Jadwigi Banach ze S.P. z Górek, a na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna Dębskiej Jedenastki. Zaszczytnym mianem najlepszego zawodnika rozgrywek w tej kategorii wiekowej okrzyknięto Szymona Gałązkę z drużyny SP Górki, a najlepszym bramkarzem został Adam Matejak z  ekipy  KS Jedenastka.

Hitem tego turnieju były zmagania dziewcząt.  Do niedzielnych rozgrywek przystąpiły dwa zespoły: z Dębego oraz z Górek. Ich mecz z zaciekawieniem śledzili rówieśnicy, którzy mocno trzymali kciuki za swoje faworytki.  Po dość wyrównanej walce, drużynie z Górek zabrakło trochę szczęścia i musiały uznać wyższość rywalek z Dębskiej Podstawówki, które dumnie wzniosły puchar za pierwsze miejsce.

Jako ostatni do walki do medale i puchary przystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych z kl. IV-VI.   Cztery zespoły walczyły  o miano tego najlepszego. W tej kategorii nie do zatrzymania okazał się zespół „Sto Twarzy Grzybiarzy”, stanowiący połączenie dzieci z Dębego oraz z Rudy. Chłopcy nie przegrywając ani jednego spotkania i zajęli pierwsze miejsce.  Drugie miejsce wywalczył zespół z Dębego „Pompa Team”, a trzeci okazali się uczniowie z Górek. Bilansem bramek na czwartym miejscu uplasował się zespół z Cyganki. W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Adrian Kołak (SP Górki), a najlepszym bramkarzem Oleg Piotrkowicz (Pompa Team).
Medale, puchary oraz statuetki szczęśliwcom wręczał Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, Prezes GLUKS „Płomień Dębe Wielkie” Mirosław Garbecki oraz Dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.
Trofea zakupione zostały ze środków GLUKS „Płomień” Dębe Wielkie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:
I. Kat. Dzieci z S.P. z klas I - III
1. KS Jedenastka I
2. SP Górki
3. KS Jedenastka II
4. SP Dębe Wielkie

II. Kat. Dziewczęta z kl. IV-VII
1. SP Dębe Wielkie
2. SP Górki

III. Kat. Chłopcy z kl. IV-VI
1. „Sto Twarzy Grzybiarzy”
2. „Pompa Team”
3. SP Górki
4. SP Cyganka

Ci, co liczą na rewanż, długo nie będą musieli czekać, już w dniach 28-29 stycznia 2018 w Dębskiej hali sportowej odbędzie się kolejna edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży.
Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania