STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

DZIEŃ BEZ BARIER W GMINIE DĘBE WIELKIE

W dniu 3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Gmina Dębe Wielkie przygotowała spotkanie zatytułowane „Dzień bez barier”

Opublikowano: 9 Grudnia 2017, Sobota, 19:27
Autor: plina_m
 0 0 0

W dniu 3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Gmina Dębe Wielkie przygotowała spotkanie zatytułowane „Dzień bez barier”, które zostało zorganizowane po raz pierwszy. Gospodarzami spotkania byli: Wójt Gminy Dębe Wielkie Pan Krzysztof Kalinowski oraz Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Pani Marlena Jackiewicz. Przedsięwzięcie zostało przygotowane dla osób niepełnosprawnych oraz osób, które mają wpływ na życie i rozwój osób z niepełnosprawnością.

Na wspomnianym wydarzeniu zaprezentowały swoją działalność następujące organizacje: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Mińska Mazowieckiego, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Mińska Mazowieckiego, Zespół Szkół Specjalnych  im. Janiny Porazińskiej z Ignacowa, Zespół Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych „Możesz więcej” ze Zglechowa, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” z Mińska Mazowieckiego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Dębego Wielkiego, Gminny Ośrodek Kultury z Dębego Wielkiego, Firma AMILEK z Choszczówki Stojeckiej.

Na „Dzień bez barier”, który został zorganizowany w sali multimedialnej OSP
w Dębem Wielkim przybyło bardzo dużo osób, które miały możliwość skorzystania z pomocy dla osób niepełnosprawnych oraz ofert edukacyjnych przygotowanych przez poszczególne organizacje a także innych atrakcji, które były dostępne w ramach ww. projektu.  Oprócz wspaniałego i przepięknego występu grupy teatralnej, która składała się z uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Ignacowa, można było otrzymać upominki od podopiecznych ww. organizacji, uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z pomocą dla osób niepełnosprawnych, a małych i dużych gości zabawiały animatorki. Odbył się również pokaz sprzętu strażackiego wraz z przejażdżką wozem strażackim, można było skosztować pysznych, domowych wypieków oraz napić się słynnej Dębskiej kawy żołędziówki.  Na dodatek na zakończenie spotkania przybył do gości Święty Mikołaj, który nie omieszkał wręczyć grzecznym dzieciom małe upominki.

Pracownicy Urzędu Gminy Dębe Wielkie oraz pracownicy Gminnego Przedszkola
w Dębem Wielkim wraz ze strażakami z jednostki OSP w Dębem Wielkim w formie wolontariatu pomagali w przygotowaniach „Dnia bez barier”. Gmina Dębe Wielkie planuje,
aby wydarzenie odbywało się corocznie z związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

źródło: Marlena Jackiewicz, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Urząd Gminy Dębe Wielkie

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania