Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Nowy dworzec

Największa inwestycja ostatnich lat w Mińsku Mazowieckim rozpocznie się prawdopodobnie już w przyszłym roku.

Opublikowano: 7 Grudnia 2017, Czwartek, 00:03
Autor: btsd
 0 0 0

Największa inwestycja ostatnich lat w Mińsku Mazowieckim – Centrum komunikacyjno-handlowe, rozpocznie się prawdopodobnie już w przyszłym roku. Po wielomiesięcznych dyskusjach z przedstawicielami firmy Dekada i PKP miasto zmierza do finału prac projektowych nowego dworca kolejowego.

- Definitywnie żegnamy się z pierwotną koncepcją przebudowy, która nijak nie przystawała do wizerunku nowoczesnego, należącego do metropolii, miasta. - mówi burmistrz Marcin Jakubowski.

Mińsk Mazowiecki zyska nowoczesny dworzec z poczekalnią i kilkaset nowych miejsc parkingowych. Inwestor zachowa elementy Placu Dworcowego z wprowadzeniem dodatkowej części rekreacyjnej. Uwzględniony będzie węzeł komunikacyjny dla autobusów, w tym dla autobusów miejskich.

Przedwojenny dworzec kolejowy, który oglądać można na starych fotografiach, zachwycał swoją architekturą. Inwestor zapewni mieszkańcom sentymentalny powrót do historii. W projekcie istnieje założenie, że od strony peronów na elewacji pojawi się wizerunek mińskiego dworca sprzed zbombardowania.

*ostateczna wizualizacja może nieznacznie ulec zmianie

oprac. na podst. mat. UM Mińsk Maz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania