Tygodnik Strefa Mińsk NR 43/44 (311/312)

Podsumowanie rundy jesiennej Mazovii.

Pierwsza drużyna zajęła 4 miejsce w tabeli IV ligi. Druga drużyna przewodzi tabeli Ligi Okręgowej.

Opublikowano: 16 Listopada 2017, Czwartek, 09:29
Autor: Cyprian Rokicki
 0 0 0

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2017/2018 dla obydwu drużyn piłki nożnej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Na półmetku rozgrywek pierwsza drużyna zajęła 4 miejsce w tabeli IV ligi ze stratą 3 punktów do lidera – Korony Ostrołęka. Rezerwy, w której występuje praktycznie sama młodzież - średnia wieku drużyny wynosi niespełna 19 lat, była rewelacją rundy i przewodzi tabeli Ligi Okręgowej.
Podsumowując zakończoną rundę jesienną pierwszej drużyny Mazy rywalizującej w IV lidze piłki nożnej należy podać podstawowe statystyki: na zdobytych 26 punktów złożyło się 8 meczów wygranych, 2 remisy oraz 4 porażki. Bilans bramkowy: 25 zdobytych i 21 straconych. Co ciekawe podopieczni trenera Andrzeja Sieradzkiego dość podobnie radzą sobie w meczach domowych jak i na wyjeździe. W meczach na Sportowej: 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki – na wyjazdach: 3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Strzelcy bramek dla Mazovii: Romanov – 7, Siedlecki – 4, Słowik i Puciłowski – po 3, Janusiewicz – 2, po jednej bramce: Smoderek, Kacprowicz, Noiszewski, Żurawski, Grabek i Herman. W klasyfikacji ilości minut na boisku przewodzą: Romanov – 1236 minut, Żurawski – 1138 minut, Herman i Matak po 1072 minuty. Najbardziej efektowna wygrana – na zakończenie sezonu wyjazdowe zwycięstwo z MKS Ciechanów 4:0. Największe rozczarowanie/porażka – w przedostatniej kolejce rundy przegrany mecz u siebie z Dolcanem Ząbki 0:3.
Druga drużyna prowadzona przez trenera Janusza Puchalskiego po zakończeniu rundy jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ligi Okręgowej. Na zdobyte łącznie 30 punktów składa się: 9 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy: 37 zdobytych i 17 straconych. W meczach rozgrywanych na Budowlanej w Mińsku: 5 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka. Na wyjazdach: 4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Najlepszymi strzelcami drużyny Mazovii II: Niemyjski – 8 bramek, Biesiada – 5, Kowalczyk i Smoderek – po 4, Kacprowicz – 3 bramki. Popławski, Bogusz, Parobczyk, Zatorski i Teodorski – po 2 bramki. Jedną bramkę na koncie mają: Słowik, Noiszewski, Dźwigała, Świerżewski i Puciłowski. Najwięcej minut na boisku: Teodorski – 1273, Zatorski – 1198, Dębała – 1150. Najbardziej efektowna wygrana: 8:1 w Mińsku na Budowlanej w meczu z Czarnymi Węgrów. Największe rozczarowanie/porażka – wyjazdowy mecz z Kolektywem Oleśnica przegrany 0:3. Co ciekawe, młoda drużyna lepsze wyniki odnosiła z zespołami notowanymi wyżej, natomiast przegrane i remisy raczej z ekipami z drugiej części tabeli. Biorąc pod uwagę fakt, że zespół zbudowany jest na zawodnikach młodzieżowych – trzon drużyny to rocznik 1999 oraz 2000, cieszy pozycja jaką zajmują na koniec rundy jesiennej. Bezcenne doświadczenie zdobywane w piłce seniorskiej będzie miało z pewnością olbrzymie znaczenie w przyszłości a zawodnicy rezerw niebawem mogą stanowi
o sile pierwszej drużyny.
Mazovia trenuje do końca listopada, po czym grudzień będzie miesiącem wolnym od treningów. Wznowienie zajęć jest planowane w pierwszych dniach po nowym roku. Rezerwy będą trenowały odrobinę dłużej – mniej więcej do połowy grudnia, następnie przerwa i wznowienie zajęć również na początku stycznia 2018r. Rundę wiosenną sezonu 2017/2018 obydwie drużyny rozpoczynają w tym samym terminie – start rozgrywek zaplanowany jest na weekend 17-18 marca 2018. Zakończenie sezonu 16-17 czerwca. Tak samo jak dotychczas pierwsza drużyna będzie rozgrywała swoje mecze na stadionie przy ul. Sportowej, natomiast druga na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Budowlanej.
Serdecznie podziękowania za pomoc, życzliwość i wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu Klubu dla Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki oraz MOSiR Mińsk Mazowiecki. Ponadto ogromne podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów, wśród których wymienić należy w szczególności: firmę AKPOL, Piekarnię GROMULSKI, MOBILIS PKS Mińsk Mazowiecki, CartPoland, Hurtownię Sportową Pana Pawła Rybackiego, KAUFLAND Mińsk Mazowiecki, ROTRANS – Robert Patoka, PEC Mińsk Mazowiecki, Restaurację PAŁACOWA, Hotel PARTNER. Dziękujemy również patronom medialnym, którymi są: Tygodnik NOWY DZWON, STREFA MIŃSK oraz portal www.minskmaz.com

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!