Tygodnik Strefa Mińsk NR 33/34 (347/348)

VI Mińska Patriotyczna Impreza na Orientację

Zapraszamy do aktywnego spędzenia Narodowego Święta Niepodległości.

Opublikowano: 9 Listopada 2017, Czwartek, 12:00
Autor: plina_m
 0 0 0

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim w współpracy z drużynami hufca „Mazowsze” chce zaproponować mińszczanom VI edycję Mińskiej Patriotycznej Imprezy na Orientację, która tradycyjnie odbędzie się 11 listopada oraz jest okazją do ciekawego i aktywnego spędzenia Narodowego Święta Niepodległości. Korzystając z doświadczenia wyniesionego z naszych codziennych działań i organizacji poprzednich edycji MPInO chcielibyśmy zorganizować grę miejską z elementami imprezy na orientację. Impreza będzie miała na celu zaproponowanie młodzieży ciekawej i atrakcyjnej dla nich formy spędzenia 11 listopada, poznanie Mińska – naszej małej ojczyzny, aktywizację społeczeństwa i popularyzację turystyki aktywnej. Dzięki organizacji tej imprezy zyskamy cenne doświadczenie, które będziemy mogli wykorzystać w kolejnych takich imprezach organizowanych dla społeczności naszego miasta.
Cała impreza odbędzie się w sobotę 11 listopada. Zapisy rozpoczną się o godzinie 10:40. Pierwszy patrol wyruszy o symbolicznej godzinie 11:11. Ekipy będą ruszać co 4-5 minut na trasę po Mińsku. Ich zadaniem będzie odnalezienie punktów kontrolnych, zebranie potwierdzenia z bycia na punkcie, wykonanie prostego zadania i odpowiedzenie na pytania dotyczące Mińska Mazowieckiego. Punktowane będzie przejście całej trasy, wykonanie zadania i czas przejścia. Trasa będzie poprowadzona przez miejsca historyczne naszego miasta i przejście jej nie powinno zając uczestnikom więcej niż 1,5 godziny. Dla najlepszych ekip przewidziane będą nagrody, a dla każdego drobny upominek. Nie będziemy pobierać wpisowego od uczestników. Dla gości będzie przygotowane stoisko
z herbatą, kawą i ciasteczkami.
W tym roku motywem przewodnim jest działalność niepodległościowa w okolicach Mińska Mazowieckiego. W czasie VI MPInO chcemy przedstawić działalność organizacji społecznych oraz poszczególnych osób, które w okresie zaborów starały się o powstanie wolnej, niepodległej Rzeczpospolitej. Według nas jest to najlepsza forma umożliwiająca poznanie historii lokalnych ruchów niepodległościowych.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania