Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Grzybobranie- jak nie zgubić się w lesie

Policjanci chcieliby przekazać wszystkim osobom wybierającym się w najbliższym czasie do lasu na grzyby, wskazówki i porady, które mają nie tylko wzmóc czujność, ale przede wszystkim zapobiec zaginięciom

Opublikowano: 30 Października 2017, Poniedziałek, 16:04
Autor: plina_m
 0 0 0

W ciągu ostatniego tygodnia służby dyżurne mińskiej komendy i policjanci pracujący w terenie byli postawieni w stan gotowości. Najpierw powiadomiono Policję o zaginięciu 75-letniego mieszkańca dębskiej gminy, a później o zaginięciu 65-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego. Mężczyzna na szczęście sam wrócił do domu, natomiast kobiety trzeba było szukać przy wsparciu strażaków.
Poszukiwane osoby szukały w lesie grzybów i każde z nich nie miało ze sobą telefonu komórkowego, co bez wątpienia umożliwiłoby kontakt z nimi znajomych i rodziny. Policjanci apelują o rozwagę podczas jesiennych wypadów do lasu. Stracić orientację można bardzo szybko. Radzimy co zrobić, aby bezpiecznie wrócić do domu.
Policjanci chcieliby przekazać wszystkim osobom wybierającym się w najbliższym czasie do lasu na grzyby, wskazówki i porady, które mają nie tylko wzmóc czujność, ale przede wszystkim zapobiec zaginięciom:

Przed wyjazdem czy wyjściem do lasu warto powiadomić rodzinę i najbliższych, aby wiedzieli gdzie jesteśmy, należy podać nazwę miejscowości i jak najbardziej precyzyjną lokalizację,

Należy zabrać ze sobą telefon komórkowy,

Warto zabrać ze sobą prowiant i wodę oraz termos z ciepłym piciem.

Zbierając grzyby w grupie, nie należy się rozdzielać, cały czas utrzymując ze sobą kontakt wzrokowy.
Sezon grzybowy w pełni, jeżeli już decydujemy się na rekreacyjny wyjazd do lasu, pamiętajmy, że przezorność jest podstawą naszego bezpieczeństwa.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania