Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu.

Policyjna akcja „ZNICZ 2017” ruszyła. Nastąpi zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano: 31 Października 2017, Wtorek, 10:55
Autor: admin
 0 0 0

Dzień Wszystkich Świętych to szczególny dzień podwyższonej gotowości działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Podczas tegorocznej akcji „Znicz” policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim, wzorem lat ubiegłych będą dbali o utrzymanie bezpieczeństwa i ładu prawnego. Policyjne patrole pojawią się na wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy. W rejonie cmentarza parafialnego i komunalnego w Mińsku Mazowieckim od 31 października do 1 listopada będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Policjanci zachęcają do zapoznania się z dokładnymi mapami zmiany organizacji ruchu, opracowanymi w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki. Apelujemy tez o właściwe zabezpieczenie wartościowych przedmiotów i nie pozostawienie ich w samochodach w rejonie cmentarzy.

Załączone do tego materiału mapy i szkice, udostępnione przez Urząd Miasta w Mińsku Mazowieckim, prezentują jak będzie wyglądała organizacja ruchu w rejonie mińskiego cmentarza parafialnego i komunalnego. 

Mapa zmian ruchu kliknij tu >>>>

Poniższa informacja został opracowana w Urzędzie Miasta w Mińsku Mazowieckim - w związku ze świętem "Wszystkich Świętych", w okolicach cmentarza w Mińsku Mazowieckim, nastąpi zmiana istniejącej organizacji ruchu w ten sposób, że:

  • w dniach od 31.10.2017 r. do 1.11.2017 r. odcinek od ronda ks. Dziąga (skrzyżowanie ulic Budowlanej i Kościelnej) do ronda ks. Sikory (skrzyżowanie ulic Przemysłowej i Żwirki) zostanie wyłączone z ruchu,

  • dojazd do cmentarza komunalnego (ul. Cmentarna) może być ograniczona przez wyznaczone służby już od dnia 27.10.2017 r. (piątek) w zależności od natężenia ruchu,

  • ograniczenie dojazdu do cmentarza nie będzie dotyczyło osób niepełnosprawnych, starszych i handlujących przy cmentarzu,

  • na ul. Czarnieckiego wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy wraz z zakazem zatrzymywania się pojazdów,

  • wyznaczone zostaną parkingi szkolne przy ulicy Budowlanej oraz parking na tyłach cmentarza, do którego wjazd będzie znajdować się w rejonie starego wysypiska przy ulicy Przemysłowej,

  • wyznaczony zostanie objazd zamkniętego odcinka ul. Przemysłowej.

W rejonie cmentarza w Mińsku Mazowieckim nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem oznakowania zmienionej organizacji ruchu będą czuwać policjanci z mińskiej drogówki i strażnicy miejscy.

Policjanci apelują do kierowców i osób odwiedzających cmentarze o przestrzeganie oznakowania i jazdę zgodnie z przepisami, nie tylko w samym Mińsku Mazowieckim, ale też w rejonie wszystkich cmentarzy w powiecie mińskim.

Jak co roku funkcjonariusze apelują do mieszkańców o dokładne zamykanie samochodów, nie pozostawiania w nich żadnych wartościowych rzeczy, w tym saszetek, torebek i dokumentów.

Policyjny apel dotyczy również właściwego zabezpieczenie domów, działek, posesji, budynków. Warto przed wyjazdem sprawdzić instalację alarmową, czy też poprosić rodzinę lub znajomych o sprawdzanie pozostawionego w miejscu zamieszkania dobytku.

Szczególny apel policjanci kierują do uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców, pieszych i rowerzystów. Do tych pierwszych apelują szczególnie o jazdę z dozwoloną i rozsądną prędkością, a także kulturalne zachowanie względem pozostałych uczestników ruchu. Do pieszych natomiast o wyposażenie się w odblaski oraz inne akcesoria, które poprawią widoczność po zmierzchu.

PAMIĘTAJMY: poza terenem zabudowanym, po zmroku, tam gdzie nie ma chodników i ścieżek dla pieszych, należy mieć przy sobie element odblaskowy.

Policjanci życzą mieszkańcom powiatu mińskiego tyko i wyłącznie bezpiecznych wyjazdów i powrotów z grobów bliskich.

Materiały z KPP w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania