Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Problemy z jakością wody?

W internecie pojawiły się informację na temat zagrożenia zdrowia z powodu złej jakości wody w dwóch blokach w Mińsku Maz.

Opublikowano: 20 Lipca 2017, Czwartek, 12:36
Autor: plina_m
 0 0 0

W internecie pojawiły się informacje na temat zagrożenia zdrowia z powodu złej jakości wody w dwóch blokach mieszkalnych w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Okrzei 20 oraz Wyszyńskiego 32/34. Woda została przebadana przez akredytowane laboratorium PWiK oraz przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim. Przedstawiciele mińskich wodociągów przekazali informacje, które wyjaśniają i dementują pojawiające się plotki.
Woda w mińskich kranach jest smaczna i zdrowa. Już wiele razy była prezentowana w trakcie miejskich imprez, gdzie PWiK częstowało nią mieszkańców. Prezes PWiK Pan Bernard Krekora jednak uczula, że przedsiębiorstwo, którym kieruje odpowiada za jakość wody tylko do przyłącza w budynkach wielorodzinnych. Faktem jest, że duża część budynków w mieście to stare konstrukcje i instalacje. Zgromadzone przez wiele lat zanieczyszczenia mogą zmieniać smak i zapach wody ale za jakość instalacji odpowiada administracja budynku a nie PWiK.
Więcej wyjaśnień można przeczytać na stronie PWiK i strefaminsk.pl
http://www.pwikminsk.pl/news,196.html

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania