Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (337/338)

Szachowe Funny Kids

Przedszkole Niepubliczne Funny Kids jest jednym z niewielu przedszkoli w Mińsku Mazowieckim, w którym dzieci uczą się grać w szachy

Opublikowano: 30 Czerwca 2017, Piątek, 18:21
Autor: btsd
 0 0 0

Przedszkole Niepubliczne Funny Kids jest jednym z niewielu przedszkoli w Mińsku Mazowieckim, w którym dzieci uczą się grać w szachy. W Funny Kids zajęcia szachowe prowadzone są już cztery lata w ramach zajęć dodatkowych finansowanych przez przedszkole. W tym roku na zajęcia uczęszczało 15 dzieci z najstarszej grupy wiekowej. Pod koniec roku szkolnego dzieci rozegrały mecz szachowy szachami plenerowymi i otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia nauki.

Dodatkowo od trzech lat przy przedszkolu Fanny Kids działa Weekendowa Szkółka Szachowa, do której w tym roku uczęszczało dwudziestu słuchaczy. W dniu 24 czerwca został przeprowadzony turniej szachowy, który był sprawdzeniem nabytych umiejętności. Został on rozegrany na dystansie 5 rund, z czasem 10 minut do namysłu dla każdego zawodnika. W turnieju zwyciężył Alan Branicki przed Brunem Wójcickim oraz Antonim Rokickim. W klasyfikacji dziewcząt najlepsza okazała się  Nikola Zwierz, a w kategorii dzieci początkujących Amelia Major.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się na stronie internetowej: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4414/index.html?l=pl
Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy ukończenia szkółki. Turniej sędziowali: Jakub Suliborski (instruktor szachowy szkółki) oraz Monika Rykała, członkowie Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

mat.przedszkola

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania