Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Egzaminacyjny sukces

Gimnazjaliści z papieskiego gimnazjum po raz kolejny napisali egzaminy gimnazjalne najlepiej wśród gimnazjów miejskich

Opublikowano: 30 Czerwca 2017, Piątek, 17:42
Autor: btsd
 0 0 0

Gimnazjaliści z papieskiego gimnazjum po raz kolejny napisali egzaminy gimnazjalne najlepiej wśród gimnazjów miejskich.

Gimnazjaliści ze szkoły przy Budowlanej – tak jak wszyscy uczniowie gimnazjów w Polsce - pisali egzaminy w kwietniu. Każdy uczeń musiał napisać egzamin z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym). Wyniki dotarły do szkół w połowie czerwca. I wtedy okazało się, że podopieczni dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego mają powody do ogromnej radości i dumy.
Od kilku lat utrzymuje się w mińskich gimnazjach podobna tendencja – wyniki gimnazjalistów z Gimnazjum Miejskiego nr 2 są wyższe niż ich rówieśników z Gimnazjum Miejskiego nr 1 i nr 3, ale w tym roku te różnice sięgają kilkunastu, a w jednym z przedmiotów nawet 20%.

Średni wynik z egzaminu z języka polskiego uczniów z papieskiego gimnazjum to niemal 80%, czyli około 10% więcej niż uczniów z GM1 i GM3. W przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie ta różnica to około 15% (GM2 – 70,3%, GM1 – 55,5%, GM3 – 55,6%). Jeszcze większa różnica ok. 20% jest w przypadku egzaminu z matematyki. Gimnazjaliści ze szkoły przy Budowlanej osiągnęli średnio z matematyki ok. 65%, ich rówieśnicy ze szkoły z Siennickiej – 46%, a z Kopernika – 44%. Jeśli chodzi o przedmioty przyrodnicze - wynik uczniów z papieskiego gimnazjum to 65%, a uczniów z pozostałych dwóch gimnazjów około 15% mniej. Ponad 10% różnicy zanotowano również w przypadku egzaminu z języka angielskiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Jestem bardzo dumny z moich uczniów. To ich niezaprzeczalny sukces, ale jest to też wynik ciężkiej, przemyślanej, efektywnej pracy nauczycieli i dobrej współpracy z rodzicami – podkreśla Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor szkoły przy Budowlanej.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor wręczył nagrody książkowe trojgu uczniom, którzy napisali tegoroczny egzamin najlepiej w szkole. Gratulacje odebrała Laura Kulbacka (średnia ze wszystkich części egzaminu 98%), Oskar Sułek (96%) i Magdalena Grabarczyk (95%).
Warto zauważyć, że aż 67 trzecioklasistów z Budowlanej zdobyło wynik 100% z wybranej części egzaminu.

Wyniki egzaminu pokazują, że szkoła przy Budowalanej mimo zmian w systemie oświaty, które wprowadzają dużo niepokoju i zamieszania, nie zniża lotów, pozostaje placówką gwarantującą wysoki poziom nauczania. Od września jako Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II.

tekst: Izabela Saganowska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania