Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Z mitologią za pan brat

W konkursie uczestniczyło 37 uczniów z 21 szkół podstawowych powiatu mińskiego.

Opublikowano: 28 Maja 2017, Niedziela, 11:34
Autor: btsd
 0 0 0

W czwartek, 18 maja 2017r., w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie odbył się X  Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej „Z mitologią za pan brat”. Patronat nad konkursem objęli: Kurator Oświaty, Starosta Miński oraz Burmistrz Kałuszyna.  Partnerami przedsięwzięcia byli: PKP Intercity i Bank PKO BP.

W konkursie uczestniczyło 37 uczniów z 21 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Tradycyjnie już podopieczni organizatorów nie brali udziału w rywalizacji. Zmagania znawców mitów greckich rozpoczęły się o godz. 10.00 na hali gimnastycznej.  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kałuszynie pan Marek Pachnik bardzo serdecznie powitał uczestników konkursu, a także ich opiekunów. Wszyscy uczniowie zachowali olimpijski spokój i przystąpili do rozwiązania testu składającego się z siedemdziesięciu pytań zamkniętych. W ciągu 45 minut zmierzyli się z zagadnieniami sprawdzającymi znajomość mitologii, a także wywodzących  się z niej związków frazeologicznych. Oczekiwanie na wyniki uświetnił występ szkolnego zespołu „Kasianiecka”, a czas umilił słodki poczęstunek. Rozstrzygnięcie i podsumowanie  konkursu miało miejsce już o godz. 12.30. Było to możliwe dzięki sprawnej pracy kilkuosobowej komisji konkursowej w składzie: Katarzyna Berska, Agnieszka Borucińska, Jolanta Kopczyńska, Monika Marciniak, Grażyna Michalska, Krystyna Osińska, Sylwia Pernach. Na czele zespołu stała pomysłodawczyni konkursu pani Katarzyna Mroczek. Podczas uroczystości wręczenia nagród obecny był reprezentant Urzędu Miejskiego w Kałuszynie -sekretarz pan Arkadiusz Czyżewski. Całe wydarzenie uwieczniła na fotografiach Izabela Borucińska.

Najlepiej z pytaniami konkursowymi poradziła sobie uczennica Zespołu Szkół w Pustelniku–Karolina Ostrowska, uzyskując 68 punktów.  Drugie miejsce zajęła Julia Dworecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim z 65 punktami, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Rozalia Lenarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, która zdobyła 64 punkty.  Zwycięzcy mitologicznych zmagań otrzymali piękne puchary i karty podarunkowe do Salonu Empik o nominale 200zł, 150zł i 100zł. Wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez tegorocznych partnerów. Na zakończenie laureatki konkursu zdmuchnęły świeczki na jubileuszowym torcie i każdy mógł skosztować tego przepysznego specjału.

Sądząc po zadowolonych minach nauczycieli i uczniów, konkurs spełnił cele organizatorów oraz oczekiwania uczestników. Przybliżył bowiem fascynujący świat mitologii greckiej, a przy okazji dostarczył  wiele radości i satysfakcji. Można zatem przypuszczać, że doczeka się wielu kolejnych edycji w najbliższych latach.

tekst:Monika Marciniak

fot.: Izabela Borucińska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania