Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Fundacja WOŚP wsparła Oddział Pediatryczny

Oddział Pediatryczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim otrzymał od WOŚP aparat USG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor i dwa pulsoksymetry.

Opublikowano: 10 Maja 2017, Środa, 23:19
Autor: btsd
 0 0 0

Oddział Pediatryczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aparat USG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor i dwa pulsoksymetry.
Wystąpiliśmy do Fundacji z prośbą o przekazanie sprzętu medycznego, którego brakowało w Oddziale Pediatrycznym. We wrześniu ubiegłego roku otrzymaliśmy pismo informujące o zamiarze przekazania w darze sprzętu zakupionego ze środków zebranych w ramach 24. Finału WOŚP, natomiast kilka tygodni temu dotarł do nas aparat USG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor i dwa pulsoksymetry.
Przekazany aparat USG typu MyLabSix wyposażony w 3 głowice: microconvex, liniową oraz convex będzie wykorzystywany do diagnozowania naszych najmłodszych pacjentów m.in. do wykonywania takich badań jak: usg tarczycy, jąder, brzucha, węzłów chłonnych, jamy opłucnej, usg przezciemiączkowe. Wykonywanie tych badań przez lekarzy bezpośrednio w oddziale znacznie przyspieszy diagnostykę.
Lokalizator naczyń krwionośnych to urządzenie, które jest niezwykle pomocne w codziennej pracy naszych pań pielęgniarek. Pomaga znaleźć niewidoczne żyły, co  jest szczególnie trudne u małych dzieci.  
Otrzymany kardiomonitor typu uMEC12 jest dodatkowo wyposażony w: rejestrator temperatury, tętna, saturacji, oddechu, zaawansowane oprogramowanie do analizy pomiarów nieinwazyjnego ciśnienia krwi i częstości pracy serca, system alarmowy pozwalający na dźwiękową i wizualną sygnalizację stanów alarmowych.
Pulsoksymetry będą wykorzystywane w pracy codziennej do pomiaru wysycenia krwi tlenem metodą nieinwazyjną.
Wartość  przekazanego przez WOŚP w bieżącym roku sprzętu medycznego to blisko 120 tys. złotych.
Otrzymany sprzęt usprawni pracę i znacząco wpłynie na poziom wykonywanych usług medycznych Oddziału Pediatrycznego.

mat. SP ZOZ Mińsk Maz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania