Tygodnik Strefa Mińsk NR 13/14 (327/328)

Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek.

Opublikowano: 9 Maja 2017, Wtorek, 09:30
Autor: plina_m
 0 0 0

Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i Bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu Bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło: „Biblioteka. Oczywiście!” ma wzmocnić wizerunek Biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy lokalnej ojczyzny, która pozwala zaspokajać różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze. W Bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, grać w planszówki, prowadzić poszukiwania genealogiczne, poznać nowoczesne technologie i zdobyć potrzebne informacje z różnych dziedzin.

W mińskiej Bibliotece, z okazji Tygodnia Bibliotek, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników specjalne spotkania autorskie i warsztaty dla najmłodszych.
8 maja wystartuje nasza akcja "Biblio-wózek w mieście!" - zabytkowy wózek dziecięcy pełen książek będzie odwiedzał przedszkola i skwerki w naszym mieście promując czytelnictwo wśród najmłodszych. Szkolne i przedszkolne zerówki mogą też wziąć udział w programie "Biblio-plecaczek".
10 maja zapraszamy dorosłych i młodzież na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami o wielkich polskich podróżnikach, którzy odkrywali nasz świat.
11 maja odbędą się warsztaty "Kocurkowe opowieści" prowadzone przez Wydawnictwo Mamania.
12 maja oprócz corocznych uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza, najmłodsi czytelnicy wezmą udział w "Wieczorze piżamowym".
Wszystkie szczegóły dotyczące imprez znajdują się na stronie www.mbpmm.pl, na profilu Fb oraz na plakatach.

mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania