Tygodnik Strefa Mińsk NR 19/20 (333/334)

Witaj maj, piękny maj...

Zapowiedź XX kolejki MLM 6 maja 2017r.. Orlik przy ZS im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 4 Maja 2017, Czwartek, 20:28
Autor: btsd
 0 0 0

„Witaj maj,  piękny maj,
U Polaków błogi raj.”
Majówka w tym roku nie popisała się pogodą. Pomimo tego zapach grilla roznosił się nad całym krajem, a polskie flagi powiewały na wietrze. To już za nami! Teraz czas na sportowe emocje w Mińsku Mazowieckim.

Cartpoland Canarinhos – Zatorze (13:00 sobota, Orlik Budowlana)

Mecz otwarcia to w teorii starcie dwóch drużyn, które w Mińskiej Lidze walczą. Kanarki Artura Czarnoty walczą o utrzymanie, walczą o należyte dla siebie miejsce, a widać, że drużyna może zaskoczyć. Piłkarze kanarków wreszcie chcą grać, wreszcie odnaleźli właściwy tor – teraz tylko go utrzymać.
Zatorze po ostatnim meczu pokazali, że w słabym składzie, a nawet bez składu potrafią wygrywać. Ich aspiracje to podium, żeby to osiągnąć trzeba z boiska schodzić ze zwycięskim uśmiechem. Czy tym razem się uda? Czy Kanarki, które nie są faworytami, zaskoczą kibiców? Zobaczymy już o godzinie 13:00.

Partner Grzebowilk -  Sami Swoi (13:55 sobota, Orlik Budowlana)

Piłkarze z Grzebowilka, pomimo wysokiego miejsca w tabeli w rundzie wiosennej, nie grają zbyt dobrze. Ich gra jest chaotyczna, pełna błędów. Tym razem staną do walki z drużyną Kamila Nalewki. Sami Swoi w tej rundzie grają całkowicie odwrotnie niż Partner. Piękne podania, ciekawe rozwiązania akcji, idealne strzały, w których piłka jest kierowana zawsze tam, gdzie piłkarz chce. To musi się podobać. Kto wygra taki pojedynek drużyn grających dwoma różnymi stylami i w dwóch różnych dyspozycjach na te rundę? Kolejny ciekawy mecz na Orliku już w weekend.

SBW – Wataha (14:50 sobota, Orlik Budowlana)

SBW znowu zaczyna dziurawić siatki. Grad strzałów z czego większość zamieniana na gole. Czy tym razem Watahę czeka podobny los jak resztę rywali drużyny Filipa Bieńkowskiego? Wataha pomimo ciekawej i naprawdę składnej gry na sparingach, w meczach nie może znaleźć tego właściwego rytmu. Może tym razem pokażą, że potrafią zawalczyć z każdym.

Żaglówki – MiszMasz (15:45 sobota, Orlik Budowlana)

Żaglówki, pomimo słabszego początku, wydawać by się mogło, że wróciły na właściwy tor. Tym razem zawalczą ze słabszym rywalem.  MiszMasz ciągle szuka swojego rytmu na boisku. Mają momenty, które mogą się podobać, ale też sporo głupich błędów zarówno technicznych, jak i taktycznych.
Zdecydowanym faworytem spotkania są  liderzy z tabeli, którym przeciwstawi się drużyna z ostatniego miejsca.

Eurotherm Walencja – Nankatsu (16:40 sobota, Orlik Budowlana)

Eurotherm Walencja ostatnie spotkanie zagrał bezbłędnie, wszystko wpadało do bramki. Czy tym razem będzie to wyglądało podobnie? Zapewne gracze Nankatsu nie odpuszczą i przyjdą z pozytywnym nastawieniem po to, by dobrze się bawić i rozegrać swój mecz.
Drużyny sąsiadujące w tabeli, co może wskazywać na wyrównany pojedynek i na to będą czekać wszyscy kibice oraz sami piłkarze.

FC Albatros  - Moto TiR Józefów (17:35 sobota, Orlik Budowlana)

Piłkarze FC Albatros, mimo bardzo dobrej frekwencji oraz świetnych humorów przed meczem z poprzedniej kolejki – przegrali go. Czy tym razem uda im się wygrać i zagrać spokojnie całe spotkanie? Wydawać by się mogło, że drużyna jest kompletna, jednak wciąż coś zawodzi. Tym razem sprawdzą się z drużyną z Józefowa. Gracze Moto TiR to grający od tego sezonu zespół w MLM, któremu śmiało można przyznać miano drużyny o najszybszym progresie. Rozwijają się z kolejki na kolejkę. Jak tym razem pokażą się piłkarze? Kto wygra mecz? Możemy być pewni sporych emocji.

Awenta Mińsk Mazowiecki – Ekipa 76 (18:30 sobota, Orlik Budowlana)

Co tu dużo pisać…. Awenta walczy o tytuł Mistrza. Póki co spisują się świetnie, nie przegrali jeszcze żadnego meczu. Tym razem staną naprzeciw Ekipie 76, która znajduje się w samym środku tabeli.
Co jest też dla zespołu bardzo dobrym wynikiem. Z pewnością są z tego faktu zadowoleni, ale jaką radość mieliby gracze Emila Oszkiela, gdyby udało im się wygrać z niepokonaną Awentą. Faworytem spotkania są gracze Pawła Wycisłowskiego. Ciekawe jak pokażą w się piłkarze w meczu zamykającym XX kolejkę Mińskiej Ligi Mistrzów.

mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania