Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Dzień Patronów Szkoły w Siennicy i podpisanie umowy z Rainbow

Święto Patronów Szkoły w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy ma zawsze szczególny wymiar.

Opublikowano: 20 Marca 2017, Poniedziałek, 14:20
Autor: plina_m
 0 0 0

Tradycją jest wymiana pocztów sztandarowych oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów. W tym roku nie mogło zabraknąć tych elementów.

Pierwszym punktem uroczystości było zaprzysiężenie nowych pocztów. Zaszczytu opieki nad pocztem dostąpili następujący uczniowie w asyście: Monika Mazowiecka, Kinga Rudnicka, Adrianna Paska i Jolanta Zawadka. Chorążymi zostali: Kamil Kowalski i Szymon Moreń.

Uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawcy Tomasza Parobczyka przygotowali część artystyczną. Najpierw przybliżyli sylwetki patronów podkreślając zasługi Państwa Gnoińskich nie tylko w pracy w pedagogicznej, ale także społecznej. To dzięki nim w Siennicy prowadzone było tajne nauczanie. To dzięki panu Gnoińskiemu młodzi ludzie, oficjalnie uczący się zawodu, a potajemnie na tajnych kompletach, unikali wywiezienia na przymusowe roboty.

Później przeprowadzony został teleturniej wiedzy o patronach i szkole. Padały przeróżne pytania: od przedmiotów nauczanych przez patronów do podania nazwisk aktywnych nauczycieli wychowania fizycznego. Okazało się, że pytania z historii okazały się łatwiejsze od tych dotyczących współczesności. 

Momentem kulminacyjnym obchodów Dnia Patronów było podpisanie umowy dotyczącej klas partnerskich. Swoją opieką klasy turystyczne Zespołu Szkół objęło biuro turystyczne Rainbow. Firma jako pierwsza w Polsce uruchomiła klasy partnerskie. Siennica jest trzecią w Polsce (po Mrągowie i Polanicy Zdrój) i jedyną w województwie mazowieckim szkołą objętą tym projektem. W imieniu firmy 6 marca podpis złożyła p. Aleksandra Wodzyńska, a szkołę reprezentował dyrektor p. Zbigniew Piłatkowski. Obecny w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu był również wójt Grzegorz Zieliński. Głównym celem podpisanego projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów szkół średnich o profilu turystycznym oraz zwiększenie stanu liczebnego przyszłych pracowników o profilu zawodowym, a zwłaszcza pilotów/rezydentów i animatorów czasu wolnego.

Dlaczego Siennica? Otóż przy wyborze szkoły kierowano się odległością od innych szkół, w których prowadzone są Klasy Partnerskie. Placówka jest aktywna w środowisku lokalnym, zatrudnia nauczycieli zainteresowanych innowacjami w nauczaniu i gotowych do współpracy, zainteresowana jest faktycznym partnerstwem. Co zyskają uczniowie? Raz w cyklu kształcenia wycieczka – zielona szkoła, której program obejmuje animację czasu wolnego i pilotaż, wizyta studyjna w siedzibie Biura, finansowanie nagród w konkursach branżowych, przekazywanie materiałów wspierających dydaktykę, udostępnianie systemu rezerwacji imprez turystycznych, prowadzenie „dnia mundurowego”, zapewnienie stroju i identyfikatorów firmowych. Ważnym elementem są praktyki, staże oraz zatrudnienie. Możliwe jest też ukończenie kursów animatora, pilota i rezydenta. 

źródło: Szkoła w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania