Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli

Które pociągi pojadą inaczej?

Opublikowano: 8 Marca 2017, Środa, 23:07
Autor: btsd
 0 0 0

Mazowieckie – zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od niedzieli, 12 marca, kolejarze zmieniają rozkład jazdy w całej Polsce i wprowadzają tzw. korektę. Największe zmiany i utrudnienia dotyczą linii, na których rozpoczną się zapowiadane od dłuższego czasu remonty. Rozpoczyna się kilkuletni okres intensywnych prac na kolejnych trasach w Warszawie i na Mazowszu.

Bez większych zmian pozostają rozkłady jazdy pociągów dalekobieżnych, natomiast w kilku przypadkach spore zmiany czekają pasażerów pociągów regionalnych.

Zamknięcie trasy Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska

Kolejarze od 12 marca wstrzymują ruch wszystkich pociągów na trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska. Rozpoczyna się modernizacja tego odcinka połączona z budową nowych przystanków. Wciąż komplikacje dla pociągów jadących w kierunku Warszawy Gdańskiej, np. z Legionowa wywoływać będzie zamknięty jeden tor na moście Gdańskim.

Początek modernizacji linii regionalnych

Kolejarze przygotowują się również do remontu linii podmiejskiej z Grodziska Mazowieckiego przez Pruszków do stacji Warszawa Włochy. Pierwsze utrudnienia i zamknięcie jednego toru na linii dalekobieżnej zapowiadane są na początek maja po długim weekendzie. Na tej trasie utrudnienia będą się zwiększać, aż do momentu kiedy pociągi zostaną zastąpione autobusami.

Od 14 kwietnia rozpocznie się kolejna część modernizacji trasy Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów – Małkinia i ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie odbywał się po jednym torze.

Rozkład jazdy PKP Warszawa Wileńska - Małkinia

Spore utrudnienie wciąż czekają pasażerów jadących do Warszawy z kierunku Radomia. Do jesieni będą trwały prace remontowe między Piasecznem a stacją Warszawa Okęcie. Wciąż część pociągów będzie odwołana i skrócona. Na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria będą jeździły zastępcze autobusy, a przyśpieszony pociąg Radomiak będzie jeździł objazdem przez centralną magistralę kolejową i Grodzisk Mazowiecki.

Wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy są na stronie KOLEO. W wielu przypadkach rozkład jazdy od najbliższej niedzieli nie zmieni się albo zmieni się w bardzo niewielkim stopniu. Żeby uniknąć przykrej niespodzianki, warto sprawdzić godzinę odjazdu pociągu przed podróżą. Aktualizowana lista najważniejszych zmian w rozkładzie jazdy PKP na blogu KOLEO: https://blog.koleo.pl/nowy-rozklad-jazdy-pkp-korekta-marzec-2017/

mat. KOLEO

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania