Tygodnik Strefa Mińsk NR 15/16 (329/330)

Owocne sparingi piłkarzy MKS Mazovia.

Mazovia Mińsk Mazowiecki w ramach przygotowań rozegrała w miony weekend kolejne sparingi.

Opublikowano: 30 Stycznia 2017, Poniedziałek, 13:48
Autor: Cyprian Rokicki
 0 0 0
Mazovia Mazur Karczew sparingMazovia Mazur Karczew sparing
Mazovia Mazur Karczew sparingMazovia Mazur Karczew sparing

Mazovia Mińsk Mazowiecki w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2016/2017 rozegrała w miony weekend kolejne sparingi. Pierwsza drużyna rywalizowała w sobotę 28 stycznia z Mazurem Karczew. Mecz odbył się w dość trudnych zimowych warunkach, na zmarzniętym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Budowlanej. Wynik otworzyli przyjezdni, którzy wykorzystali jedną z pierwszych okazji i przedarli się prawą stroną boiska składną dwójkową akcją. Bramkarz Mazy miał niewiele do powiedzenia w tej sytuacji i skapitulował. Kilka minut później Kaczyński wyrównuje dobijając bezpańską piłkę w polu karnym Mazura. Ten sam zawodnik podwyższa wynik i strzela swoją drugą bramkę w 30 minucie. Tuż przed przerwą goście zdobywają wyrównującego gola, do szatni wynik 2:2. Po przerwie trener Robert Gójski dokonuje trzech zmian – za testowanego bramkarza wchodzi Lisiewicz, a w polu meldują się Bondara i Sobótka. Po pięciu minutach drugiej połowy Michał Bondara podwyższa wynik na 3:2 pokonując z 11 metrów bramkarza gości. Rzut karny podyktowany został po faulu na Danielu Smudze. Trener decyduje się na kolejne zmiany na boisku meldują się juniorzy: Kacprowicz, Biesiada, Staska, Smoderek, Dębała. W 70 minucie Bondara strzela swoją drugą bramkę a czwartą w tym spotkaniu dla Mazovii. W końcówce meczu po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony zawodnik przyjezdnych myli bramkarza i pakuje piłkę do własnej bramki. Wynik wysoki 5:2 dla Mazovii, która w spotkaniu była drużyną lepszą i zdecydowanie dłużej utrzymującą się przy piłce. Zmrożone boisko z pewnością miało wpływ na płynność akcji z jednej jak i drugiej strony.
Skład Mazovii: Testowany1 - Grabek, Krajewski, Kowalczyk, Matak, Słowik, Testowany2, Puciłowski, Smuga, Janusiewicz, Kaczyński. Po przerwie na boisku pojawili się również: Lisiewicz, Bondara, Sobótka, Kacprowicz, Biesiada, Staska, Smoderek, Dębała.
W drugim sobotnim sparingu Mazovia II pokonała Sokół Celestynów 4:2.
W najbliższy weekend przed zawodnikami Mazovii kolejne sprawdziany – pierwsza drużyna zmierzy się z mocną Pilicą Białobrzegi, która w poprzednim sezonie występowała w III lidze. Rezerwy zagrają się z ligowym rywalem drużyną Orła Unin. Mecz Mazovia-Pilica zaplanowany na sobotę, godz. 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Budowlanej. Mecz Mazy II z Orłem dwie i pół godziny później - o 14:30, również na Budowlanej.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania