Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Przekazanie sprzętu

Strażackie uroczystości w powiecie mińskim.

Opublikowano: 22 Stycznia 2017, Niedziela, 18:31
Autor: btsd
 0 0 0

17 stycznia 2017 r. na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przekazania i poświęcenia samochodów:
GBA-Rt 3/32 na podwoziu SCANIA dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, GCBA 8/50 na podwoziu SCANIA dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębem Wielkim,
GBA 2,5/16 na podwoziu RENAULT dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku,

Jednostka OSP Cisie, po wieloletnich staraniach i sprostaniu wysokim wymaganiom, została  01.12.2016 r. włączona do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego przez nadbryg. Leszka Suskiego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jest to już 19 jednostka KSRG na terenie naszego powiatu. Uroczystego przekazania decyzji o włączeniu do KSRG dokonał st. bryg. Jarosław Kurek – Mazowiecki Komendanta Wojewódzki PSP w asyście st. bryg. Jarosława Ufnala – Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim oraz Pana Roberta Grubek – Sekretarza Gminy Halinów.
Następnym punktem uroczystości była przekazanie aktów oraz kluczyków do pojazdów Ratowniczo-Gaśniczych, którego dokonali: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, st. bryg. Jarosław Kurek  Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Jarosław Ufnal Komendant Powiatowy PSP w Mińsku Mazowieckim, Antoni Jan Tarczyński Starosta Miński oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcja ratownictwa technicznego na podwoziu Scania, z napędem 4x2, zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 litrów, autopompą o wydajności 3200 litrów na minutę i zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Całkowity koszt tego pojazdu wyniósł 916 tyś. zł., a środki finansowe zostały pozyskane na jego zakup od:
Powiatu Mińskiego – 320 tyś. zł.
Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – 380 tyś. zł.
Gminy Dobre – 120 tyś. zł.
Komendy Głównej PSP – 96 tyś. zł.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębem Wielkim otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania, z napędem 6x6, zbiornikiem na wodę o pojemności 8189 litrów, autopompą o wydajności 5840 litrów na minutę i zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 820 litrów. Całkowity koszt tego pojazdu wyniósł 1 milion 82 tyś. zł., a środki finansowe zostały pozyskane na jego zakup od:
Gminy Dębe Wielkie – 472 tyś. zł.
Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 250 tyś. zł.
Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – 250 tyś. zł.
Środków własnych OSP Dębe Wielkie – 110 tyś. zł

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku otrzymał średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Midlum, znapędem 4x4, zbiornikiem na wodę o pojemności 2500 litrów, autopompą o wydajności 1600 litrów na minutę i zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów. Samochód ten przez 13 lat był na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim

Dopełnieniem uroczystości było poświęcenie przez Kapelana Mińskich Strażaków nowo pozyskanych pojazdów.

oprac. na podst. inf.
kpt. Kamila Płochockiego
Oficera Prasowego Komendy Powiatowej PSP
w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania