Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

"Solidarność, wolność i jej obecne zagrożenie"

Taki tytuł nosiło spotkanie z prof. Ireneuszem Krzemińskim w ramach Klubu Obywatelskiego w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano: 9 Października 2016, Niedziela, 22:30
Autor: btsd
 0 0 0

W czwartek, 29 września, Klub Obywatelski w Mińsku Mazowieckim rozpoczął nowy sezon spotkaniem z socjologiem prof. Ireneuszem Krzemińskim. „Solidarność, wolność i jej obecne zagrożenie” - taki tytuł nosił wykład gościa, który od kilku lat dość intensywnie zajmuje się wraz ze współpracownikami badaniem Solidarności. Można zaryzykować stwierdzenie, że był to wykład, który jest w pewnym sensie takim wzruszeniem osobistym, ponieważ nie opisuje rzeczywistości, ale w zasadzie opisuje nas jako obywateli, pokazując, że w pewnym momencie, zachłysnąwszy się demokracją i wolnością, zaczęliśmy unikać odpowiedzialności za tę demokrację, przestaliśmy o niej dyskutować, przestaliśmy o niej myśleć. Stwierdziliśmy, że to jest fakt, który będzie już zawsze. Okazuje się, że nie.

Po blisko godzinnej prelekcji, niczym z sali wykładowej uniwersytetu, przyszedł czas na pytania publiczności. Wśród nich pojawiały się tematy m.in. demokracji, romantyzmu i mitu powstańczego oraz ruchów narodowych i nacjonalizmu.

Całość spotkania dostępna jest na profilu Facebook www.facebook.com/ko.minskmazowiecki. Zapraszamy również do obserwowania nas i komentowania na Twitterze @KO_MinskMaz.

mat. organizatorów
fot.M.Łodyga

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania