Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Zbieraj z klasą w Sulejówku

23 września w Sulejówku miała miejsce konferencja prasowa i wydarzenie artystyczne organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”.

Opublikowano: 27 Września 2016, Wtorek, 22:27
Autor: btsd
 0 0 0

W piątek, 23 września, na terenie Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku miała miejsce konferencja prasowa i wydarzenie artystyczne organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Akcja, której organizatorem jest Organizacja Odzysku ERP Polska, a operatorem Remondis Electrorecyckling, polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W przedstawieniu obfitującym w konkursy z wiedzy ekologicznej udział wzięli przedszkolaki i dzieci z "zerówki", przedstawiciel organizatora - Mikołaj Józefowicz, przedstawiciel operatora projektu - Ewelina Zając, dyrektor Centrum Artystycznego Scena - Tomasz Struzik i burmistrz Sulejówka - Arkadiusz Śliwa. Ambasadorami projektu prowadzącymi ekologiczne „Zabawy z klasą” są: aktywna mama - Justyna Tomańska, wokalista - Mariusz Totoszko oraz Eko robot „Paluszek” stworzony przez Konrada Czarkowskiego „KONY-ego” (lalkarza medialnego, finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”).

Po przedstawieniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiono założenia akcji. Wszystkie placówki oświatowe, które zalogują się na stronie www.zbierajzklasa.pl  i przystąpią do projektu zbierając baterie i elektrośmieci, zbierają na swoim koncie punkty, a te z kolei wymieniają na cenne nagrody. Są nimi m.in. e-karty do sklepu empik.com. Ci, którzy zgromadzą największą ilość punktów do marca przyszłego roku będą, mieli szansę wygrać wycieczki edukacyjne (m.in. camping na Słowenii od Vacansoleil, wyjazd do JuraParku w Bałtowie lub do Farmy Iluzji w Trojanowie). Wielki finał, połączony z koncertem gwiazd, z udziałem dzieci i młodzieży planowany jest na kwiecień 2017 r.

mat. organizatorów

fot. Bee Music

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania