Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Miński PSL wybrał lidera

W piękny słoneczny sobotni poranek, 17 września, w Kałuszynie odbył się Powiatowy Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu mińskiego, by wybrać Prezesa.

Opublikowano: 27 Września 2016, Wtorek, 22:05
Autor: btsd
 0 0 0

W piękny słoneczny sobotni poranek, 17 września, w Kałuszynie odbył się Powiatowy Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z powiatu mińskiego, by wybrać Prezesa. Lidera, który poprowadzi przez kolejne 4 lata mińskie struktury PSL. Człowieka, który będzie dobrze, mądrze i sprawiedliwie zarządzał oraz reprezentował wspaniałych, życzliwych i pomocnych lokalnych działaczy PSL, którzy chcą działać na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu mińskiego.

Podczas Zjazdu swoją obecnością zaszczycił Prezes Mazowieckiego PSL, Marszałek Województwa Mazowieckiego kol. Adam Struzik, który przedstawił swoją wizję naszego powiatu i województwa oraz służył głosem doradczym. W gronie delegatów obecni byli między innymi: starosta miński Antoni Jan Tarczyński, zastępca dyrektora w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, Prezes Powiatowy PSL w Mińsku Mazowieckim Mariusz Kozera, Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman oraz Joanna Papińska, Henryk Księżopolski i Wojciech Juszczak.

Zjazd rozpoczął się od uroczystego wprowadzenia sztandarów PSL oraz odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zjazd wybrał prezydium i przewodniczącego, a zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności w mijającej kadencji. Minutą ciszy uczczono 77. rocznicę najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Delegaci Zjazdu obdarzyli po raz kolejny zaufaniem Mariusza Kozerę, który będzie dowodził drużyną PSL przez kolejną kadencję. Delegaci wybrali 5 reprezentantów powiatu mińskiego na Zjazd Wojewódzki PSL, który odbędzie się w listopadzie, a są nimi: Mariusz Kozera, Antoni Jan Tarczyński, Marcin Uchman, Andrzej Domański i Kamil Nalewka.
Na zakończenie delegaci i zaproszeni goście odśpiewali Rotę, hymn PSL, a poczty sztandarowe wyprowadziły sztandary.

Zapraszamy wszystkich do współpracy na rzecz naszej małej ojczyzny.

Z ludowym pozdrowieniem i uściskiem dłoni
Sekretarz Zarządu Powiatowego PSL
Kamil Nalewka

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania