Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Wasza pomoc – nasza sprawność

Projekt współfinansowany przez Fundację TESCO w ramach konkursu Decydujesz - Pomagamy

Opublikowano: 22 Września 2016, Czwartek, 22:25
Autor: btsd
 0 0 0

Projekt współfinansowany przez Fundację TESCO w ramach konkursu Decydujesz - Pomagamy
Realizator projektu: Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych "Możesz więcej" w Nowym Zglechowie.

Rozwój metod diagnostycznych ratuje życie noworodków w wielu skomplikowanych przypadkach, kiedyś kończących się śmiercią. Jednak nie zawsze oznacza to całkowitą sprawność organizmu. Powiększa się grupa dzieci z niepełnosprawnością. Aby ułatwić im powrót do sprawności lub zmniejszyć jego skutki, rodzice niepełnosprawnych ”uratowanych cudem” dzieci a także wszyscy zaangażowani w trudny proces rehabilitacji dążą do unowocześniania tego procesu.
Tylko wszechstronny proces rehabilitacji,  wykorzystujący dostępne różnorodne metody terapeutyczne, daje szansę na poprawę jakości życia.

Podopieczni Zespołu to dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. Codzienna różnorodna rehabilitacja zwiększa ich szanse na pełniejsze uczestnictwo w życiu. Zwiększa ich sprawność fizyczną. Powoduje, że coraz sprawniej radzą sobie z czynnościami koniecznymi, by być samodzielnym.  Zespół  nasz gwarantuje każdemu  uczniowi  do 10 godz. tygodniowo zajęć rewalidacyjnych /rehabilitacja ruchowa, SI, zajęcia z logopedą i psychologiem, dogoterapia, hipoterapia, arteterapia/. Zaplanowana w projekcie rehabilitacja w wodzie będzie stanowiła dopełnienie naszych działań mających tylko jeden cel: polepszyć standard życia naszych dzieci, zwiększyć ich samodzielność
Projekt obejmuje 60 godzin terapii ruchowej prowadzonej w wodzie metodą Hallwick’a.  Skierowany jest do 17 niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz więcej i ich rodziców/opiekunów, którzy, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, będą w stanie kontynuować poszczególne elementy terapii po projekcie samodzielnie . Zajęcia będą prowadzone na basenie w Mińsku Mazowieckim.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI NA NAS SWÓJ GŁOS ROBIĄC ZAKUPY W SKLEPACH TESCO.

Urszula Wiśniewska
Dyrektor Zespołu Niepublicznych
Placówek Oświatowych "Możesz więcej"
w Nowym Zglechowie

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania