Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

MSA i koncerty, spektale, filmy....

Umowa na wyposażenie sali koncertowej w MSA podpisana.

Opublikowano: 1 Września 2016, Czwartek, 17:55
Autor: btsd
 0 0 0

W środę, 31 sierpnia, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wyposażenie sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Miasto reprezentował burmistrz Marcin Jakubowski, a wykonawcę, firmę Awaco Sp. z o.o., prezes Wojciech Gardocki.

Kilka dni temu zakończono I, najważniejszy, etap, czyli przebudowę szkoły, w której już dzisiaj dzieci rozpoczną naukę w części dydaktycznej. Przed nami jeszcze II etap - dla ogółu mieszkańców najważniejszy, czyli wyposażenie sali koncertowej.

Projekt przeszedł długą drogę. Pierwotna koncepcja, do dnia dzisiejszego, uległa wielokrotnym zmianom. Już wiele miesięcy temu ogłaszano przetargi na wyposażenie, które były unieważnianie ze względu na brak środków finansowych i niedoskonałości w projekcie. Tym razem wszystko wskazuje na to, że z końcem 2016 roku nastąpi finał pracę, a cała mińska społeczność będzie mogła cieszyć się zarówno salą koncertową, jak i kinem 3D, którego jakość można porównać z najlepszymi salami w multipleksach warszawskich.

Sala ma  spełniać swój wielofunkcyjny charakter. Zarówno solowe występy uczniów szkoły artystycznej, jak też koncerty akustyczne, orkiestry symfonicznej i chóralne, które będą mogły się odbywać bez nagłośnienia i będą słyszalne w całej sali. Projekcje filmowe z wykorzystaniem nagłośnienia kinowego, imprezy muzyczne z wykorzystaniem nagłośnienia, koncerty rozrywkowe, występy teatralne, wszelkiego rodzaju konferencje, prelekcję, spotkania szkoleniowe, festiwale, przeglądy muzyki... W zasadzie wszystko to, co potrzebuje sceny i widowni  będzie mogło się odbywać na naszej sali koncertowej - zapowiedział burmistrz Marcin Jakubowski.

Wszystkie przyjęte rozwiązania w zakresu akustyki i technologi estradowej sprawią, że organizowanie popołudniowych i wieczornych koncertów oraz projekcji nie będzie kolidowało z codziennymi zajęciami w szkole. Wyposażenie sali będzie pozwalało na organizowanie wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych i społecznych, które z uwagi na swoją specyfikę są organizowane w różnych budynkach. Finalnie dzięki tej realizacji uzyskamy obiekt umożliwiający organizację imprez na poziomie bardzo dobrych sal widowiskowych w Polsce.

Do zrealizowania systemów technologii widowiskowej w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Muzycznej będzie wykorzystanych: 26 km różnego rodzaju kabli, 920 m2 ustrojów akustycznych, 150 opraw oświetleniowych, 94 głośniki, 64 mikrofony, oraz dziesiątki wzmacniaczy, procesorów, przetworników i anten. Obiekt o powierzchni 314,50 m2 będzie posiadał 417 foteli, w tym część położonych na dwóch balkonach. Wartość umowy to ok. 6,5 mln zł, z czego 192 000 zł będą pochodzić z dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

tekst: Paulina Kalinowska

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania