Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

OSP po szkoleniu

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”

Opublikowano: 2 Sierpnia 2016, Wtorek, 22:13
Autor: btsd
 0 0 0

W dniu 31.07.2016 r. zakończyło się trwające od 25.07.2016 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP” realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Cyganka, OSP Czarna, OSP Guzew, OSP Dębe Wielkie, OSP Jędrzejnik, OSP Królewiec, OSP Łukówiec, OSP Oleksianka, OSP Stara Niedziałka i OSP Okuniew

Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Zasadami organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonymi w dniu 17 listopada 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z:
- funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim
- funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Celem szkolenia trwającego 31 godz. było zapoznanie się ze sposobem postępowania w czasie akcji ratownictwa technicznego, budową oraz obsługą narzędzi hydraulicznych, ewakuacją poszkodowanych w czasie wypadków drogowych. Zajęcia praktyczne odbyły się dzięki uprzejmości właściciela firmy „P.H.U. FOX” w Nowych Osinach, który na terenie swojej firmy bezpłatnie udostępnił do celów szkoleniowych utwardzony plac i zezłomowane pojazdy oraz przez cały czas służył pomocą techniczną. Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 25 druhów.

kpt. Kamil Płochocki
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego PSP
w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania