STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Rozbudowa ulicy Szpitalnej

W środę, 27 lipca, dokonano uroczystego "wbicia łopaty" pod nową inwestycję, która usprawni komunikację w obrębie ul. Siennickiej.

Opublikowano: 27 Lipca 2016, Środa, 18:17
Autor: btsd
 1 0 0

Na plac po dawnym pogotowiu (drewniany budynek pamiętający jeszcze czasy carskie) burmistrz Marcin Jakubowski zaprosił dzisiaj nie tylko prasę. Obecni byli Antoni Tułodziecki i Arkadiusz Bogucki z Zarządu Dróg Miejskich, Mariusz Kozera wicedyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, kilkoro radnych Rady Miasta Mińsk Mazowiecki oraz z sąsiadującego z inwestycją Zespołu Szkół Miejskich nr 2 wicedyrektor Agnieszka Sado i Rada Rodzicow: Izabella Walewska-Ogrodnik, Ewa Ciechańska, Robert Patoka.

PROJEKT

 

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa ul. Szpitalnej w Mińsku Mazowieckim polegająca na:
- budowie jezdni o nawierzchni bitumicznej, zatoki autobusowej, chodników i ciągu pieszo-rowerowego z betonowej kostki brukowej,
- budowie zatok parkingowych z miejscami postojowymi wraz z drogami i placami manewrowymi oraz zielenią towarzyszącą,
- budowie zjazdów,
- budowie odcinka kanalizacji deszczowej [podłączenie do istniejącej sieci deszczowej w ul.Siennickiej i ul. Szpitalnej],
- budowie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów skręcających w prawo z ul. Limanowskiego w ul. Siennicką,
 - budowie i przebudowie odcinka linii kablowej oświetlenia ulicznego i przyłącza kablowego,
- przebudowie odcinka sieci elektroenergetycznej napowietrznej niskiego napięcia.

Ulice Szpitalna i Limanowskiego są drogami  gminnymi o znaczeniu lokalnym stanowiącymi ciąg drogowy. Łączą wschodnią część miasta z centrum. Od dłuższego czasu rodzice uczniów ZSM nr 2 głośno domagali się od władz miasta zwiększenia bezpieczeństwa na drodze do szkoły. Głównym problemem był brak parkingu dla rodziców podwożących dzieci do placówki. W sprawę tę zaangażowali się radni miejscy z tego i sąsiednich okręgów: Barbara Reda, Piotr Wojdyga i Robert Gałązka, którzy na bieżąco w UM i ZDM monitorowali proces tworzenia dokumentacji i przygotowywania inwestycji.

W tym roku to się zmieni. Już jesienią pojedziemy zmienionym układem komunikacyjnym, a zaparować będzie można na przestronnym parkingu w miejscu, gdzie dzisiaj jest skrzyżowanie Siennicka/Szpitalna. Koszt inwestycji to ok. 800 tys. zł.

Inwestycja ta nie wpłynie niekorzystnie na środowisko naturalne. Podniesie walory estetyczne ulic oraz przyczyni się do poprawy warunków użytkowania układu komunikacyjnego.

 

oprac. na podst. inf. ZDM

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
notmin  2016-09-07, 14:04
A gdzie prawoskręt na limanowskiego jak cała siennicka stoi na przejeździe ?
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania