Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

I co na to Marszałek?

Bardzo jestem ciekawa, co powiedziałby marszałek Piłsudski, gdyby wiedział, że w roku 2016 kolejny raz sprawy Mińska Mazowieckiego splotą się z Sulejówkiem?

Opublikowano: 30 Czerwca 2016, Czwartek, 08:27
Autor: btsd
 0 0 0

Bardzo jestem ciekawa, co powiedziałby marszałek Piłsudski, gdyby wiedział, że w roku 2016 kolejny raz sprawy Mińska Mazowieckiego splotą się z Sulejówkiem?

Ogniwem łączącym oba miasta jest młodzież GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej, która została zaproszona do udziału w niezwykłym projekcie edukacyjnym poświęconym postaci Marszałka. Uczniowie naszej szkoły przez dwa lata będą brać udział w różnorodnych działaniach, które zaowocują stworzeniem oferty edukacyjnej muzeum skierowanej dla młodzieży. Właśnie konstytuuje się Młodzieżowa Rada Programowa Muzeum. Na razie jest to robocza nazwa grupy, bo już  niedługo podczas warsztatów z kreatywności młodzież sama wymyśli nazwę, która jej będzie się podobała i która odda charakter nowo powstałej formacji.

Przykładem podejmowanych działań był również warsztat graficzny poprowadzony przez Annę Błachno. Młodzież poznała zasady opracowywania znaków graficznych i zaproponowała własne rozwiązania. Piłsudski w kolorowych okularach czy  marszałek robiący sobie selfie? Znak graficzny grupy ma łączyć przeszłość z teraźniejszością. Efekty pracy młodzieży zobaczymy  już niedługo na różnych materiałach reklamowych muzeum.

Przed nami wiele działań, wizyt studyjnych, spotkań z profesjonalistami, muzealnikami. Wszystko po to, aby stworzyć muzeum przyjazne także młodym, tworzone przez młodzież dla młodzieży. Dziękujemy pani Monice Marciniak, specjalistce do spraw edukacji za zaproszenie nas do udziału w tym nowatorskim przedsięwzięciu.  W 2018 roku w Sulejówku zostanie otwarte Muzeum Piłsudskiego. Wówczas przekonamy się, co Państwo na to? Jestem przekonana, że Marszałek byłby dumny z naszej młodzieży.

Katarzyna Łaziuk
Opiekunka projektu
GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania