Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Tunel pod stawem, w gumiakach na cmentarz

o czym jeszcze do nas napisano?

Opublikowano: 6 Października 2011, Czwartek, 21:24
Autor: admin
 0 0 0

Czytelnicy piszą, dzwonią, mówią

Akcja powoduje reakcję, tak więc cieszymy się, że pięć numerów Strefy spowodowały, że rozdzwoniły się telefony i zapchały się skrzynki mailowe. Czytelnicy zgłaszają swoje uwagi, a nawet chwalą czasami. Są również komentarze oraz prośby o interwencję.

 

Tunel pod stawem

Zadzwoniła do nas czytelniczka i pełnym powagi głosem oświadczyła, że nie zgadza się z Mariuszem Dzienio, który twierdzi, że tunel pod stawem, łączący pałac Dernałowiczów z Kościołem pw. NNMP jakoby nie istnieje. Pogadaliśmy sobie chwilkę, było miło i jednak wesoło, ponieważ Pani Czytelniczka tylko na początku przyjęła ton protekcjonalny, tak żeby nas przestraszyć. Szanowna Pani, bardzo prosimy o e-mail, telefon, po prostu ponowny kontakt z redakcją, ponieważ pod zapisany przez nas numer telefonu jakoś nie możemy się dodzwonić. Bardzo nam zależy na spisaniu opowieści Pani Babci, która (jak Pani opowiadała) służyła u Dernałowiczów i znała tajemnice pałacu. Zanosi się na niezłą sensację historyczną rodem z Pana Samochodzika.     

W gumiakach na cmentarz

Druga, z wielu innych sprawa, smutna cokolwiek, ale tak czy inaczej wymagająca nagłośnienia. Może kilka poniższych zdań skłoni odpowiednie władze do interwencji zrobienia czegoś w tym temacie. Nasz Czytelnik zadzwonił w sprawie cmentarza komunalnego. Co tu dużo mówić… nasi szanowni „Świętej Pamięci”, mówiąc kolokwialnie, już nie tyle, że „przewracają się w grobach” co… „pływają”, bo cmentarz od strony „Łazienek” zalewa woda! Nie wiemy, w czym jest problem, ale jesteśmy pewni, że można go rozwiązać, co by w błocie się nie nurzać. Mamy gorącą prośbę do władz miejskich, kościelnych i wszystkich innych: zróbcie coś, bo przecież naszym zmarłym bliskim należy się godne miejsce spoczynku! Ja osobiście przed ostatnią drogą nie chciałbym narażać moich bliskich, przyjaciół i znajomych na dodatkowe koszty w postaci zakupu pasujących do czarnych kreacji gumiaków.   

Zakazy i nakazy dla kierowców

Kolejny Szanowny Czytelnik pyta dlaczego postawiono znak zakazu wjazdu z ul. Błonie w I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. Czyżby próbowano uszczęśliwić kierujących mieszkańców na siłę? Jest również prztyczek w nosy mińskich kierowców. Na ul. Sosnkowskiego, na wysokości „Mechanika” zainstalowano sygnalizację kontroli prędkości po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo dzieciaków i młodzieży uczęszczających do szkół i innych instytucji. Jak powszechnie wiadomo każdy z nas kierowców ma obowiązek zatrzymać się na czerwonym świetle. Nie wiedzieć czemu – 90% kierujących w tym miejscu tego nie robi, więcej… są przypadki, że gdy pozostałe 10% stosuje się do przepisów, o mało co nie powoduje zwykłego „dzwona”. I bądź tu mądry: co lepsze?   

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania