Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Kolarskie opowieści

Ostatnia niedziela w naszym mieście wyglądała niezwykle "rowerowo".

Opublikowano: 13 Czerwca 2016, Poniedziałek, 21:28
Autor: btsd
 0 0 0

Sezon rowerowy jest w pełni. Po dość kapryśnej pogodowo wiośnie wreszcie mamy więcej słońca. Ostatnia niedziela w naszym mieście wyglądała niezwykle "rowerowo". Rano ruszył ulicami Mińska II Rajd Rowerowy, a tuż po jego zakończeniu na Starym Rynku nastąpiło otwarcie wystawy plenerowej poświęconej kolarzom mińskiego Klubu V-MAX. Przybyli licznie pasjonaci rowerów mogli wspólnie pogawędzić i obejrzeć świetne fotografie. Młodzi zawodnicy mińskiego Klubu zaprosili do wspólnej zabawy przybyłych gości, rozpoczynając pokazy sprawnościowo-techniczne. Obyło się bez żadnych urazów za to nie brakowało humoru i śmiechu. Były też zaawansowane dyskusje na temat zaprezentowanego współczesnego sprzętu do ścigania, jak również sentymentalne wspomnienia dawnych bicykli.

Prezes Klubu Kolarskiego V-MAX Jacek Tomkiewicz przybliżył zgromadzonym historię mińskiego kolarstwa oraz postać Feliksa Rawskiego - patrona mińskich zawodników - Mistrza Jazdy Cyklowej Królestwa Polskiego.
Wystawa odbyła się dzięki wsparciu Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Następny silny kolarski akcent na naszym terenie już w niedzielę, 26 czerwca, w Dębem Wielkim. Po udanych wiosennych wyścigach w Mrozach i Mińsku zawodnicy z całego kraju staną na starcie właśnie w tej przyjaznej kolarstwu gminie obchodzącej w tym roku swoje 600-lecie.

organizatorzy
 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania