Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Seniorzy mieli swój dzień

W Mińsku Mazowieckim 15 maja odbył się I Miński Dzień Seniora, w którego programie była m.in. akcja Pudełko Życia.

Opublikowano: 22 Maja 2016, Niedziela, 23:03
Autor: btsd
 0 0 0

15 maja był dla członków Stowarzyszenia "Radość Trzeciego Wieku" dniem szczególnym. Zorganizowano bowiem I Miński Dzień Seniora pod  patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

Głównym założeniem imprezy było zapoznanie z pożyteczną dla seniorów akcją PUDEŁKO ŻYCIA. Akcję urozmaiciły występy wokalne i taneczne słuchaczy Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku -  efekty warsztatów w ramach realizacji programu - pod czujnym okiem instruktorów: Agnieszki Sawka i Stanisława Woźnicy.

PUDEŁKO ŻYCIA  ma ułatwić służbom ratowniczym zdobycie podstawowych wiadomości o chorym. Jest ono oznakowane specjalną nalepką, a w środku znajduje się wypełniona informacja, umieszczone jest w miejscu oznakowanym nalepką (np. w lodówce).

Dzięki życzliwości pracowników MOPS-u rozdano 200 pudełek. Jest to na pewno kropla w morzu potrzeb, ale to akcja pilotażowa. W najbliższej przyszłości zakupiona będzie następna partia w takiej ilości, by PUDEŁKO ŻYCIA trafiło do większości seniorów.

Badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi przeprowadzone przez pracowników szpitala powiatowego- dały oczekiwane efekty. Przebadano ok. 160 osób, a kilku z nich zalecono skontaktowanie się z lekarzem specjalistą.
Chętni mogli spróbować rozwijać swoje talenty malarskie pod kierunkiem słuchaczek MUTW - p. K. Makos i A. Dębowskiej.

Klub DREPTAK /pod kierunkiem Aleksandry Wicik/  zorganizował dla seniorów marsz Nordic Walking. Na trasę ruszyło ponad 30 seniorów. Na wszystkich czekały  atrakcyjne nagrody .

Specjalną atrakcją był występ Zespołu Regionalnego  DĄBRÓWKA pod kierunkiem B. Bednarskiej. Zespół już 20 lat dostarcza pozytywnych emocji małym, dużym i starszym mieszkańcom naszego miasta.

Nieco inny klimat wprowadzili młodzi z klubu FIT&JOY  pod kierunkiem p. Eweliny Kaski-Łobodowskiej, tańcząc ze wszystkimi zumbę. Okazuje się, że w każdym wieku można ją tańczyć, jeżeli tylko coś nam w duszy gra.

Wszystkim , którzy zaangażowali się w organizację i przebieg I Mińskiego Dnia Seniora, dyrekcji MDK,  licznym darczyńcom, składam bardzo serdeczne podziękowania.

Prezes Zarządu - Jadwiga Maciejewska.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania