Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Katarzyna Nowicka

Kandydatka w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, (okręg nr 8) które odbędą się w w niedzielę, 15 maja 2016 roku.

Opublikowano: 12 Maja 2016, Czwartek, 15:05
Autor: admin
 0 0 0
Katarzyna Nowicka, Ryszard Petru i Kamila Gasiuk PihowiczKatarzyna Nowicka, Ryszard Petru i Kamila Gasiuk PihowiczKatarzyna Nowicka, Ryszard Petru i Kamila Gasiuk Pihowicz
Katarzyna Nowicka i Kamila Gasiuk PihowiczKatarzyna Nowicka i Kamila Gasiuk PihowiczKatarzyna Nowicka i Kamila Gasiuk Pihowicz

Już 15 maja wybory uzupełniające do Rady Miasta - Katarzyna Nowicka nr 1 na liście to kandydat polecany przez partię .Nowoczesna Ryszarda Petru w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Mińsku Mazowieckim. w okręgu nr 8 – ulice: 1 MAJA, ADAMA ASNYKA, BOLESŁAWA PRUSA, ELWIRO MICHAŁA ANDRIOLLEGO, FLORENCJA, GEN. JÓZEFA BEMA, GRANICZNA od 15 do końca numery nieparzyste i od 20 do końca numery parzyste, GRZYBOWA, JANA HEWELIUSZA, JERZEGO SKARŻYŃSKIEGO, KOLEJOWA, LICEALNA, MICHALINY SZCZEPANKOWSKIEJ, PIĘKNA, POLOWA, SIEDLECKA, STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO od 27 do końca numery nieparzyste i od 50 do końca numery parzyste , SZARYCH SZEREGÓW, SZCZEPANA REDY, TARTACZNA od 25 do końca numery nieparzyste, TARTACZNA od 34 do końca numery parzyste, WENECKA, ZIELONA, ZOFII KALINOWSKIEJ, ZOFII NAŁKOWSKIEJ, PLAC DWORCOWY 
 
Miasto  Mińsk  Mazowiecki  potrzebuje  Nowoczesnych  ludzi. Osób z wizją, pasją i doświadczeniem, mających pomysł  na rozwój  lokalnej społeczności.    Katarzynę cechuje  odpowiedzialność oraz głębokie  zaangażowanie w działalność społeczną. Jesteśmy pewni, że jako radna będzie służyć Waszej społeczności i że zawsze będziecie mogli Państwo liczyć na jej kreatywność, kompetencje i uczciwość, dlatego rekomendujemy jej kandydaturę do Rady Miasta – popierają Kamila Gasiuk Pihowicz i Ryszard Petru.

Katarzyna Nowicka  jest rodowitą mińszczanką. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Warszawie z tytułem magistra zarządzania. Jest przedsiębiorcą, posiada doświadczenie jako manager ds. zarządzania marką i marketingiem. Chętnie angażuje się w akcje społeczne: współtworzyła wiele społeczno-edukacyjnych projektów m.in. - program profilaktyczny dla dzieci - Akademia Zdrowej Stopy oraz Bezpieczny, bo widoczny. Działa aktywnie w Radzie Rodziców w szkole, do której uczęszczają jej dzieci.  Kilka miesięcy temu zaangażowała się we współtworzenie partii Nowoczesna w Mińsku Mazowieckim. Dzięki jej zaangażowaniu powstało w Mińsku Mazowieckim koło Nowoczesna. Obecnie jest jego Przewodniczącą. Prywatnie jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Trwa kampania wyborcza do wyborów uzupełniających do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki. Pani Kasiu, dlaczego zdecydowała się Pani kandydować?
Od zawsze interesują mnie sprawy rozwoju Mińska Mazowieckiego, zależy mi na tym, żeby żyło się tu bezpiecznie  i wygodnie.

Czy jest tak źle?
Jest coraz lepiej, ale nadal są miejsca w których brakuje „ręki gospodarza”. Na przykład  ulice  Florencja, Asnyka i  Wenecka, nie wiadomo dlaczego, tylko częściowo są pokryte asfaltem. Do tych ulic należy dodać również ulice Zofii Kalinowskiej oraz Jerzego Skarżyńskiego. Na niektórych  ulicach  należy poprawić  bezpieczeństwo, np. zakręt przy skrzyżowaniu ulic Siedlecka/Licealna/Tartaczna. A ulica Kolejowa od dawna „prosi” o modernizację  i połączenie ze Stojadłami oraz wyłączenie jej z ruchu transportu ciężkiego.

Czy sprawy społeczne są Pani bliskie?
Bardzo. Mam dzieci i uważam, że mamy w mieście za mało placów zabaw. To nie są wielkie koszty. Takie miejsca powinny się znajdować w każdej dzielnicy, by matki czy opiekunki nie musiały kilometrami maszerować z małymi dziećmi na huśtawkę lub do piaskownicy. Poza tym, łatwiejszy dostęp młodzieży do kultury i sportu powinien być jednym z priorytetów. Mamy Miejski Dom Kultury, ale to za mało w tak dużej miejscowości.  Niestety mało jest boisk z wolnym wstępem, na których młodzież mogłaby aktywnie spędzać czas. Bardzo przydałoby się kino - należałoby poszukać prywatnego inwestora. Na uwagę zasługuje też zbyt mało miejsc w przedszkolach  miejskich i żłobkach.

Co jeszcze chciałaby Pani zmienić?
Uważam, że opłata za wodę i ścieki jest zbyt wysoka - obniżenie tych cen nie powinno stanowić dla miasta wielkiego problemu.

Czego życzyłaby Pani naszym mieszkańcom?
Życzę wszystkim Mińszczanom, aby żyli w NOWOCZESNYM, bezpiecznym, stale  rozwijającym  się mieście,  z bogatą bazą kulturalną   i  sportową. To dobre pomysły .Nowoczesnej dla nowoczesnego miasta - jakim jest Mińsk Mazowiecki. Uważam że Mińsk jest coraz lepiej zarządzany, ale zawsze można dla swego miasta zrobić więcej i lepiej.  Są miejsca gdzie ręka gospodarza nie jest widoczna.  Ulice z niedokończoną jezdnią, brakuje chodników.  Miejsca w których brakuje dzieciom i młodzieży placów zabaw, boisk sportowych z wolnym dostępem czy wreszcie miejsc rozrywki dla dorosłych. Z rozmów które przeprowadziłam z mieszkańcami Mińska wynika, że bardzo chcieliby np. chodzić do kina, ale tu na miejscu, bez dojeżdżania do stolicy. Gwarantuję Państwu, iż będę aktywnie walczyć o wypełnienie mego programu by żyło się Wam w naszym mieście wygodnie, bezpiecznie i coraz lepiej. Dotrzymuję obietnic.
 
Polecam na Kandydata do Rady Miasta w Mińsku Mazowieckim Katarzynę Nowicką – absolwentkę mińskiego Liceum Ekonomicznego. Jest osobą pracowitą pełną energii i pomysłów. Potwierdzają to liczne sukcesy działalności gospodarczej firmy, w której pracuje. Jej obecność w Radzie Miasta przyczyni się niewątpliwie do uruchomienia inicjatyw wpływających na poprawę poziomu życia lokalnej społeczności. Kandydatka widzi pilną potrzebę poprawy relacji i współpracy pomiędzy władzami lokalnymi i ich wyborcami, a także pragnienie rzeczywistego dbania o ich potrzeby. Cechuje ją wysoka kultura osobista, życzliwość, fachowość i umiejętność komunikowania się z ludźmi.
Stefan Stępniewski

Stefan Stępniewski, wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

 

Pani Katarzyna Nowicka to urodzony społecznik, czego dowiodła pracując w Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5. Z pewnością doskonale sprawdzi się jako członek Rady Miasta Mińska Mazowieckiego.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Małgorzata Gutowska-Adamczyk,  pisarka, historyk  teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka.

Materiał sfinansowano ze środków KW Nowoczesna Ryszarda Petru.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania