Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Qusy po raz czwarty

IV Powiatowy Turniej Nauki, Sztuki i Sportu Qusy 2016

Opublikowano: 6 Maja 2016, Piątek, 23:30
Autor: btsd
 0 0 0

27 kwietnia 2016 r. Gimnazjum Miejskie nr 3 przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim gościło w swoich murach uczniów i nauczycieli z gimnazjów w powiecie mińskim. Reprezentanci szkół przystąpili do rywalizacji w IV Powiatowym Turnieju Nauki, Sztuki i Sportu Qusy 2016.
Dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy humanistycznej, następnie zmierzyły się umysły ścisłe. W tym samym czasie młodzież uzdolniona plastycznie tworzyła z plasteliny wieńce laurowe. Ostatnią konkurencją był skok wzwyż. Tu emocji było najwięcej. Padł rekord GM 3 ustanowiony przez Kubę Cacko.

Każdą konkurencję oceniało jury. W tym roku wsparli nas: p. Katarzyna Pskiet z Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Ewa Kowalska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, p. Robert Smuga – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, p. Wojciech Cichoń z Miejskiego Domu Kultury.  

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców: I miejsce – Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim, II miejsce - Gimnazjum Miejskie nr 3 w Mińsku Mazowieckim, III miejsce - Gimnazjum im. Orła Białego w Jakubowie. Jury przyznało nagrodę publiczności. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się kibice z Dębego, na których czekał kosz słodyczy.

Organizatorzy przygotowali też nagrody indywidualne dla najlepszych w poszczególnych kategoriach. Z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej uczniów czekała dogrywka. Ostatecznie zwyciężyli: humaniści z GM 2, znawcy nauk przyrodniczych z Salezjańskiego Gimnazjum, sportowiec z GM 3, artysta-rzeźbiarz z Gimnazjum w Jakubowie.

Organizatorzy dziękują uczniom i ich nauczycielom za wspólne zmagania oraz komisji za pomoc i życzliwość.

ZSM 2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania