Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Tunel za przejazd kolejowy

Trójstronne porozumienie za 30 mln zł poprawi komunikację w Sulejówku

Opublikowano: 25 Kwietnia 2016, Poniedziałek, 23:13
Autor: btsd
 0 0 0

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – takie korzyści przyniesie budowa przejazdu pod torami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku. Inwestycję wartą około 30 mln zł wspólnie finansuje samorząd Mazowsza, miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Tunel, który zastąpi często zamykany przejazd kolejowo-drogowy, usprawni komunikację  w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem. Wzrośnie także bezpieczeństwo i płynność ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Siedlec. Nowy obiekt zaplanowano z uwzględnieniem przyszłej modernizacji linii i ułożeniem dodatkowego, trzeciego toru.

Budowa tunelu w al. Piłsudskiego to niezwykle ważna inwestycja. Dlaczego? Wiedzą najlepiej mieszkańcy Sulejówka. Podpisana umowa to także doskonały przykład współpracy, która buduje – w przenośni i dosłownie. Chciałbym, aby prace przebiegały bez problemów i w jak najszybszym tempie. Życzę tego wszystkim, ale najbardziej mieszkańcom Sulejówka i zachodniej części powiatu mińskiego – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Porozumienie określa sposób finansowania budowy tunelu oraz ramy czasowe. W pierwszej kolejności opracowany zostanie projekt, a w pierwszym kwartale 2018 roku planowane są prace budowlane.

Podpisanie umowy na budowę tunelu w al. Piłsudskiego to dla Sulejówka jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich 25 lat. Miasto zyska przede wszystkim lepszą komunikację i pozbędzie się korków. To również wielka szansa rozwoju Sulejówka. Niezmiernie cieszę się z konkretnej i owocnej współpracy z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., dzięki niej mieszkańcy Sulejówka przestaną tracić w korkach czas, nerwy i pieniądze – powiedział Arkadiusz Śliwa, burmistrz Sulejówka.

Dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przedsięwzięcie oznacza m.in. wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i wyeliminowanie możliwości zdarzeń na skrzyżowaniu toru i drogi.

Chętnie włączamy się w projekty realizowane wspólnie z samorządami. Możemy reagować na potrzeby, które najlepiej sprzyjają dobrym rozwiązaniom w komunikacji lokalnej i zyskujemy sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów. Tunel w Sulejówku to kolejna inicjatywa na trasie Warszawa – Siedlce, w obrębie aglomeracji warszawskiej. Podobne inwestycje chcemy jeszcze zrealizować na tej linii także w Rembertowie i Wesołej – mówi Grzegorz Muszyński, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dla Sulejówka budowa tunelu to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Rozwijające się miasto zyska lepszą oraz bezpieczniejszą komunikację, a dzięki bezkolizyjnemu skrzyżowaniu znikną korki w obrębie linii kolejowej.

tekst. i fot. Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania