Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Trójka zawładnęła sceną

Marzec okazał się niezwykle szczęśliwy dla młodych artystów z Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 7 Kwietnia 2016, Czwartek, 00:18
Autor: btsd
 0 0 0

Marzec okazał się niezwykle szczęśliwy dla młodych artystów z Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim. W czwartek, 17 marca, w Klubie Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się I Etap Eliminacji do Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Profesjonalne jury zdecydowało, że na ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego wystąpi m.in. grupa teatralna „Łubudubu-dubudu-bach!” prowadzona przez Pawła Parchomenko, nauczyciela języka angielskiego z Gimnazjum Miejskiego nr 3, oraz Alicja Nazarczuk (również prowadzona przez Pawła Parchomenko), która wystąpi na tym samym festiwalu, ale w konkursie recytatorskim.

Grupa „Łubudubu-dubudu-bach!” działa dopiero od września w Gimnazjum Miejskim nr 3, a już teraz udało jej się osiągnąć olbrzymi sukces, jakim jest reprezentowanie szkoły i Żandarmerii Wojskowej na ogólnopolskim festiwalu. Do grupy należą: Karol Stefaniuk, Paweł Mazurek, Dawid Krupa, Mateusz Maśniak, Aleksander Piekarski, Zofia Czyżewska, Piotr Bogusz, Dominika Kowalczyk, Justyna Zagańczyk. Podczas zmagań artystycznych grupa zaprezentowała I akt „Tanga” S. Mrożka.

Nie trzeba było długo czekać na kolejną niespodziankę, którą przyniósł konkurs „Warszawska Syrenka”. W etapie miejskim popularną „Trójkę” reprezentowała dwójka gimnazjalistów – Mateusz Maśniak i Karolina Brzozowska, których do konkursu przygotował również Paweł Parchomenko. Zgodnie z regulaminem nasze miasto mogły reprezentować tylko dwie osoby w etapie powiatowym tego konkursu. Tym większe było zdziwienie, że młodzi artyści z Siennickiej zajęli oba miejsca i przeszli do następnego etapu zmagań.

Etap powiatowy cechował się niezwykle wysokim poziomem artystycznym, ponieważ wzięło w nim udział aż 23 uczestników, którzy wcześniej okazali się najlepsi w swoich gminach. Decyzja jury nie była łatwa, bo o miano awansu do finału walczyli najlepsi z najlepszych. Okazało się jednak, że uczniowie z Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim kolejny raz nie mieli sobie równych i doszło do niezwykle rzadkiej sytuacji, mianowicie dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Siennickiej. Mateusz Maśniak zajął II m-ce ex aequo z Martyną Osiak z Siennicy, natomiast Karolina Brzozowska swoim brawurowym wykonaniem „Pocztówek do Pana Zet” M. Czubaszek zostawiła wszystkich daleko w tyle i to ona będzie nas reprezentować podczas finału w Warszawie.

- Praca w szkole do łatwych nie należy, ale gdy ma się tak fantastycznych uczniów, to nie boję się podejmować nawet najtrudniejszych wyzwań. Praca z takimi artystami to sama przyjemność i z niecierpliwością czekam na kolejne próby z moimi uczniami, żeby zobaczyć czym mogą mnie jeszcze zaskoczyć. Takich sukcesów nie spodziewaliśmy się nawet w najśmielszych snach, ponieważ pracujemy ze sobą dopiero od września 2015 r. Niedawno jeszcze sam stałem na ich miejscu na scenie i słuchałem moich instruktorów, dlatego tym bardziej się cieszę, że mam teraz okazję przekazywać swoją wiedzę i przeżywać każdy występ swoich uczniów. Niestety, część z tych zdolnych uczniów to trzecioklasiści, którzy za chwilę opuszczą mury Siennickiej, więc już teraz serdecznie zapraszam szóstoklasistów, którzy chcieliby przeżyć przygodę z teatrem! – podsumowuje Paweł Parchomenko.

Takiego wyniku z pewnością nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie pomoc Agnieszki Kurel, która pomagała podczas konkursu w Klubie Żandarmerii Wojskowej i Agnieszki Szostak, która jak zwykle pomogła w przygotowaniu świetnej scenografii.
Trzymajcie za nas kciuki w Kołobrzegu i w Warszawie!

tekst. ZSM nr 2 w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania