Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Najlepsze w diecezji

18 marca odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży „Być więcej niż mieć” w Gimnazjum przy ul. Pięknej w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano: 24 Marca 2016, Czwartek, 22:24
Autor: btsd
 0 0 0

Dziewczyny z papieskiego gimnazjum najlepsze w diecezji

W piątek, 18 marca, odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży „Być więcej niż mieć” w Gimnazjum przy ul. Pięknej w Mińsku Mazowieckim. Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim reprezentowały dwie uczennice z kl. IIe, które zdobyły największą liczbę punktów w etapie szkolnym: Magdalena Grabarczyk i Agnieszka Grabarczyk. Opiekunką dziewczyn była nauczycielka religii – Iwona Szulawska.

Konkurs był zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko–Praskiej. Patronat nad nim objęli Arcybiskup Henryk Hoser, Biskup Marek Solarczyk, Starosta Miński Antoni Tarczyński i Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Piechoski.

Konkurencja  podczas  etapu diecezjalnego była bardzo duża. Około 50 uczniów gimnazjów  z diecezji warszawsko-praskiej rozwiązywało test składający się z 40 pytań. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu ks. Emil Parafiniuk - dyrektor Centrum Światowych Dni Młodzieży, przybliżył gościom spotkania organizację ŚDM Kraków 2016 w Diecezji Warszawsko–Praskiej. Zachęcał do włączenia się w wolontariat i przyjęcia w swoich domach pielgrzymów z zagranicy. W powiecie mińskim będziemy gościć pielgrzymów z Ukrainy.

W końcu nadeszły oczekiwane przez wszystkich wyniki egzaminu. Emocje były duże i zaskoczenie jeszcze większe, gdy ks. Piotr Pierzchała odczytał  nazwiska zwycięzców. Laureatkami konkursu zostały uczennice papieskiego gimnazjum:  Magdalena Grabarczyk zajęła I miejsce, a Agnieszka Grabarczyk - II miejsce. Nagrodami za I miejsce był tablet, a za II mini wieża.

Iwona Szulawska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania