Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

X Konkurs Piosenki Kabaretowej i Teatralnej

Dziesiąty, a więc jubileuszowy już konkurs piosenki kabaretowej i teatralnej obfitował w wiele niezapomnianych przeżyć

Opublikowano: 22 Marca 2016, Wtorek, 21:53
Autor: btsd
 0 0 0

Dziesiąty, a więc jubileuszowy już konkurs piosenki kabaretowej i teatralnej obfitował w wiele niezapomnianych przeżyć. W szranki stanęło 33 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. To niebagatelna ilość, dlatego też konkurencja była spora. Uczestnicy – w zgodnej opinii jurorów – prezentowali się na wyrównanym bardzo wysokim poziomie. Dlatego sukces reprezentantów naszej szkoły – Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy Siennickiej - wydaje się szczególny.

Karolina Brzozowska pokonała 17 innych gimnazjalistów brawurowym wykonaniem piosenki "O mnie się nie martw". Przyznać muszę, że dziewczyna wyglądała dokładnie tak, jak śpiewała – pięknie. To się nazywa profesjonalne przygotowanie do występu i to właśnie docenili jurorzy. II miejsce również zajęła reprezentantka naszej szkoły. Julia Ładno bardzo ładnie zaprezentowała się w piosence "Mamo, córko" z repertuaru Edyty Geppert. Mnie podobał się także pomysł inscenizacyjny: miś, mop i lekka zmiana barwy głosu nie pozostawiały wątpliwości, kto w danym momencie wypowiada się w tym muzycznym dialogu.

W kategorii szkół podstawowych dwa zespoły reprezentujące naszą szkołę otrzymały wyróżnienia. Cytrynki przygotowane przez Małgorzatę Gałązkę rozbawiły jurorów i publiczność piosenką "Nogi roztańczone". To było połączenie śpiewu i tańca na najwyższym poziomie. Świetny kostium wokalistki prosto z parkietu z czasów charlestona dopełnił doskonałej całości. Myszeczki z czwóreczki pod kierunkiem Aleksandry Mikulskiej zwróciły uwagę wszystkich znakomitą charakteryzacją, kostiumami przygotowanymi z wielką dbałością o szczegóły oraz niezwykłym wdziękiem sympatycznej kotki igrającej w otoczeniu wesołych myszek. Zespół prezentował się na scenie naprawdę uroczo!

Ostatnie kategoria – szkoły ponadgimnazjalne – nie przyniosła nam (z oczywistych względów) sukcesu. Miejsca medalowe przypadły kolejno dziewczynom: Barbarze Majewskiej i Martynie Szlendak (obie z salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim) oraz Marcie Zwierz z Zespołu Szkół w Siennicy. Jurorzy zdecydowali, że ex aequo z Basią Majewską I miejsce należy się grupie AVISTA z Zespołu Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim. „Męskie” granie przypadło do gustu zwłaszcza przewodniczącemu jury – Romanowi Wachowiczowi, który przyznał, że ciężkie brzmienia gitar AVISTY były niezwykle interesujące i … przyjemne dla ucha.

Czy za rok nasz konkurs będzie równie popularny? Czy zgłosi się jeszcze więcej młodych artystów? Czy ich wykonania dostarczą nam tylu fantastycznych przeżyć?
Od dziesięciu lat, co roku, zadaję sobie te same pytania, by za dwanaście miesięcy, po kolejnej już edycji konkursu, odpowiedzieć na nie twierdząco.


p. Monika Halagiera ZSM 2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania