Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Uczyli ratować życie

W ramach współpracy z firmą Eskuplapa odbyły się nietypowe treningi karate z udziałem rodziców.

Opublikowano: 22 Marca 2016, Wtorek, 21:14
Autor: btsd
 0 0 0

Uczyli ratować życie! Zachęcamy do naśladowania!

W Mińsko-Mazowieckim Klubie Karate trenują i młodsi i starsi. Karatecy przygotowują się do egzaminów na kolejne stopnie kyu, wytrwale walczą z własnymi słabościami, by godnie reprezentować Klub i miasto w ramach Mazowieckiej Ligii Karate. Oprócz osiągnięć sportowych, troski o podwyższanie umiejętności, dbałości o kondycję i harmonijny rozwój, zarząd MKKK stawia także na przekazywanie odpowiednich wartości, nauka właściwego zachowania także w obliczu zagrożenia.

W ramach współpracy z firmą Eskuplapa odbyły się nietypowe treningi karate z udziałem rodziców. Mateusz Wawryszuk – ratownik medyczny reprezentujący firmę Eskulapa, zgodził się przeprowadzić cykl spotkań o ratowaniu życia i pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak ważne są pierwsze minuty po jakimś wypadku, zasłabnięciu i jak kruche jest ludzkie życie nie trzeba nikogo przekonywać. Czy w nagłym wypadku, w obliczu zagrożenia życia ludzkiego będziemy potrafili zachować zimną krew, czy będziemy umieli komuś pomóc? Wszystko zależy od naszej wiedzy, umiejętności i opanowania. 

Żeby dobrze się przygotować do takiego wyzwania zarząd MKKK postanowił przeszkolić swoich karateków. Sensei Tomasz Bartnicki stwierdził: „Uznaliśmy, że takie szkolenie będzie bardziej wartościowe, jeśli dzieciom będą towarzyszyć ich rodzice. Ku naszej radości rodzice odpowiedzieli bardzo pozytywnie na nasze zaproszenie i chętnie włączyli się zarówno w rozgrzewkę, jak i zadania szkoleniowe. ”Było to zarówno dla dzieci, jak i dla instruktorów wyjątkowe przeżycie. Obecność rodziców, oprócz celów dydaktycznych – przypomnienia zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, ma także inny, głębszy i niezwykle wychowawczy wymiar. Rodzice pokazali swoim dzieciom, że ich sprawy są ważne. Sensei Maciej Wójcicki, prezes Klubu podsumowując zajęcia, zwrócił się do Rodziców: „Dla nas prowadzących Klub, Państwa obecność była ważnym sygnałem, że popierają Państwo naszą działalność i identyfikują się z nami.”

W tym półroczu czeka nas jeszcze doroczny Turniej o Puchar MKKK – już 17 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania, egzamin, wyjazdy  na zawody w ramach Mazowieckiej Ligii Karate, a także letni obóz karate. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować jak zwykle z wyprzedzeniem, a szczegóły będą podawane na bieżąco na naszej stronie www.mkkk.pl oraz profilu na facebooku. Serdeczne podziękowania kierujemy do Mateusza Wawryszuka i firmy Eskulapa – profesjonalizm i wyjątkowe podejście do dzieci uatrakcyjniły znacznie zajęcia.
Jeszcze raz gorąco pragniemy podziękować za tak liczny udział w zajęciach, zachęcamy inne Kluby sportowe do naśladowania naszego pomysłu – bo co może być ważniejszego niż uratowanie komuś życia.

mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania