Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Konkurs Przyrodniczy

1 marca w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbył się  I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Macierzanka" dla uczniów gimnazjum

Opublikowano: 17 Marca 2016, Czwartek, 22:31
Autor: btsd
 0 0 0

1 marca w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbył się  I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Macierzanka" dla uczniów gimnazjum. Konkurs przygotowały  i prowadziły nauczycielki GiLO: Joanna Pałdyna, Beata Chromińska  i Ewa Szmidt.

Do pierwszego szkolnego etapu konkursu zgłosiło się 11 szkół z powiatu mińskiego, w którym test pisało 90 uczniów. Do drugiego etapu - powiatowego, przystąpiło 10 szkół, w tym 28 gimnazjalistów.
Uczniowie rozwiązywali  test zawierający pytania zamknięte i otwarte, w których musieli wykazać się wiedzą z zakresu chemii, biologii i geografii.  

W I Powiatowym Konkursie Przyrodniczym "Macierzanka" I miejsce zajął Jakub Tarczyński (GiLO), II miejsce Weronika Ponikowska (GM2), III miejsce Weronika Tkaczyk (GiLO).
Dodatkowo wyróżniono czwórkę uczniów: Kalinę Podstawkę (Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu), Julię Patokę (GM 2), Paulinę Ławniczak (Gimnazjum nr 2 w Sulejówku) oraz Jakuba Wardzyńskiego (GiLO).
Gimnazjaliści wykazali się bardzo dobrą wiedzą przyrodniczą. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ich nauczycieli.
Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców GiLO oraz pan Paweł Woźniak ze Szkoły Języków Obcych Euro-School.

mat. GiLO (E.Sz.)

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania