Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Salomonowe decyzje w rytmie cha cha

Czy może być coś piękniejszego niż pasja, która daje szczęście i sprawia, że marzenia stają się rzeczywistością?

Opublikowano: 6 Marca 2016, Niedziela, 20:47
Autor: btsd
 0 0 0

Czy może być coś piękniejszego niż pasja, która daje szczęście i sprawia, że marzenia stają się rzeczywistością? Według organizatorek III Powiatowego Turnieju Tanecznego „Wytańczyć marzenia” – Agnieszki Kurel i Moniki Jaremko – nauczycielek Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy Siennickiej 17 w Mińsku Mazowieckim,  jest to jedna z zasadniczych rzeczy określających wyjątkowość człowieka. To samo zdanie już trzeci rok z rzędu podzieliło ponad 300 uczniów powiatu mińskiego, którzy w blisko 60 występach zaprezentowali swoje niesamowite zdolności taneczne pod czujnym okiem jury: Anety Senktas – choreografa tańców ludowych, Katarzyny Dębowskiej–Korkuć – instruktorki zumby, Katarzyny Pskiet – referent MBP oraz Tomasza Czyżewskiego – przedstawiciela Studium Języków Obcych – jednego z fundatorów nagród. Jak co roku do grona sponsorów dołączyły Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Stowarzyszenie Społeczno Kulturalno Sportowe Ad Astra.

W dwóch kategoriach wiekowych (przedszkola oraz klasy I-III) skład sędziowski został zmniejszony do trzech osób. Pani Senktas i Pani Dębowska porwane tą taneczną inicjatywą same ochoczo przyłączyły się do turnieju, występując w roli trenerów tanecznych, dlatego na prośbę organizatorów nie brały udziału w obradach w swoich kategoriach. Występujący tancerze – ci mali i ci duzi - nie ułatwili wyboru jurorom. Członkowie jury czterokrotnie stawali przed niewiarygodnie trudnym wyborem i próbą odpowiedzi na pytanie: „Kogo wybrać? Rewelacyjnych, a może niesamowitych tancerzy?” Nikt im nie zazdrościł tych salomonowych decyzji.

Jednak każdy konkurs rządzi się tymi samymi prawami, miejsca na podium są tylko trzy i przypadły one następującym wykonawcom:
Kategoria: przedszkole
I miejsce – zespół „Tańczące Smyki” z Przedszkola Niepublicznego Akademia Smyka w Siennicy
II miejsce – zespół „Perełki” z Przedszkola Niepublicznego KLUB MALUCHA w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – zespół „Skrzaty” z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim

Kategoria: szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce – zespół „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Dobrem
II miejsce – zespół „Dzieciaki z La Flaci”
III miejsce – zespół „Świetliczki” ze Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim
wyróżnienie - Cheerleaders ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce – DUET MINI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – DUET JUNIOR ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – zespół „Piąteczki” z Państwowej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Mińsku Mazowieckim
wyróżnienie – Anna Kurowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Kategoria: gimnazjum
I miejsce – Piotr Zyglarski (Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsku Mazowieckim) z partnerką
II miejsce – grupa taneczna „La Flaca”
III miejsce – Zuzanna Mataszek z Gimnazjum w Halinowie
wyróżnienia – Kacper Sarna z Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim, Inez Smuga z Gimnazjum i LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, Zuzanna Szewczyk z Gimnazjum i LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, Julia Marynowska - Gimnazjum nr 2 w Sulejówku, Paulina Wąsowska i Maria Gontarska z Kałuszyna.

To już trzecia edycja tego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i, co bardzo istotne, coraz wyższy poziom wszystkich uczestników zachwyca widzów. Przeogromny przekrój stylów tanecznych: jazz, współczesny, tańce ludowe, hip hop, taniec towarzyski, walc, niesamowite stroje, mnóstwo dobrych emocji, niezwykle profesjonalni instruktorzy tańca, wspaniali tancerze, to podstawowe elementy składające się na olbrzymi sukces turnieju, który cytując sędziów: „Był jak You can dance!” Czyż może być lepsze uznanie dla organizatorek? Okazuje się, że tak, a to za sprawą słów kierowanych przez samych uczestników konkursu: „Bardzo dziękuję za wspaniałą imprezę, podczas której nie tylko mogliśmy się komuś pokazać na pięknej scenie, ale też zobaczyć innych, posłuchać cennych rad jurorów - to były prawdziwe warsztaty i dla dzieci i dla nauczycieli. Podziękowania dla młodzieży, która tak pięknie się nami opiekowała - powitanie przed szkołą, kultura w szatni, opieka na korytarzach i jeszcze zabawy z dziećmi na sali i wszystko to w strojach galowych! Dziękujemy.”

Do podziękowań od uczestników dołączają się panie Monika Jaremko i Agnieszka Kurel, które już po raz kolejny są wspierane przez wspaniałych nauczycieli Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy Siennickiej: panią Agnieszkę Szostak – obdarzoną niezwykłym talentem artystkę i pomysłodawczynię oprawy plastycznej, panią Beatę Bieniek – profesjonalną nauczycielkę informatyki i autorkę niepowtarzalnych dyplomów, panie Monikę Mazur–Ryś, Kingę Jurkowską, Marzenę Świątek i Agnieszkę Żołądek – służące dobrą radą i pomocą logistyczną. Panie organizatorki nie zapominają również o pracownikach obsługi i najlepszych na świecie uczniach ze szkoły przy Siennickiej, których poświęcenie, zaangażowanie, wysoka kultura osobista są już od lat znakiem rozpoznawczym tej placówki. Olbrzymi sukces III Powiatowego Turnieju Tanecznego „Wytańczyć marzenia” nie byłby bez tych osób możliwy.

ZSM2

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania