Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Przemoc ze względu na płeć

Miński MOPS zaprasza do udziału w projekcie.

Opublikowano: 15 Czerwca 2014, Niedziela, 22:08
Autor: admin
 0 0 0

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim w okresie od 01.06.2014r. do 31.05.2015r. będzie realizował Projekty pt. „ Podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie zmniejszania zjawiska przemocy ze względu na płeć”.

 

         Z uwagi na szerzące się zjawisko przemocy w rodzinie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w oparciu o dotychczasowe doświadczenie podjął kolejne działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Projekt odpowiadając na niezaspokojone potrzeby kładzie główny nacisk na działania profilaktyczne związane z edukacją i poradnictwem oraz wsparciem członków grup roboczych. Projekt skupia się na pięciu działaniach: spotkaniach grup psychoedukacyjnych dla kobiet dotkniętych przemocą w rodzinie oraz dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych w tym zagrożonych przemocą w rodzinie, doradztwie społeczno – prawnym, spotkaniach edukacyjnych, mediacjach  rodzinnych i superwizji.

 

Oczekiwane rezultaty Projektu to spadek liczby osób dotkniętych przemocą w rodzinie , wzrost świadomości społeczności lokalnej w zakresie skutków płynących ze stosowania przemocy oraz wdrożenie systemu wsparcia dla przedstawicieli instytucji realizujących działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

 

 

W ramach projektu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zatrudni : pedagoga, mediatora i superwizora pracy socjalnej.

 

 

 

Kontakt z koordynatorem Projektu – panią Agnieszką Słońską Tel.25 7520508

 

 

 

Projekt współfinansowany z funduszy norweskich.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania